Több tucat fát készülnek kivágni a Római Camping egykori területén
További Belföld cikkek
- Változások a Magyar Telekom élén, több felsővezető távozik
- Felfüggesztetett szabadságvesztést kapott a férfi, aki önkielégítést végzett a MÁV vonatán
- 12 éves lányoktól, „Tóth Nikoletta” álnéven zsarolt ki meztelen képeket egy 35 éves férfi
- Továbbra sem színesíti hétköznapjainkat az időjárás, borongósan folytatódik a hét
- Iskolai botrány Pest vármegyében: a gyerekek élőláncot álltak szeretett osztályfőnökükért
Szabó Tímea, a Párbeszéd országgyűlési képviselője a III. kerületben található Római Camping fáinak kivágását kérte számon, a területen ugyanis több építkezés is folyik, melyekhez már elkészültek a régészeti és hidrológiai hatástanulmányok is.
Ezek mellett új kerítést is felhúztak, valamint nagyfeszültségű kábeleket is lefektettek – mondta el a politikus a Népszavának.
Hat részre osztották az egykori Római Camping 8,5 hektáros területét és részenként bejelölték, hogy mennyi fát vágnának ki. A Szentendrei út mögötti, Római Strand melletti parkban a frissen elkészült fakataszter szerint 567 darab fa található, ebből összesen 155 darabot vágnának ki, vagyis minden negyedik fát. Ráadásul nem valamiféle komoly betegség, gombásodás, odvasodás miatt, hanem többségében egy meglehetősen szubjektívnak számító indokra, lombkorona sérülésre hivatkozva. Ez jelenthet néhány száraz ágat is. Csakhogy ezen a címen Budapest fáinak zömét kivághatnák
− nyilatkozta a Párbeszéd országgyűlési képviselője.
Szabó Tímea megkereste ebben az ügyben Varga Mihály pénzügyminisztert, azonban nem kapott tőle választ. Az Óbudai Egyetemért Alapítvány új elnöke, Cser-Palkovics András és az egyetem rektora, Kovács Levente is cáfolta, hogy ezen a területen épülne az intézmény új campusa, utóbbi szerint csak karbantartási, javítási munkálatokat végeznek. A székesfehérvári polgármester által eljuttatott fakataszter viszont több fa kivágását is előirányozta.
Az engedélyeket Kosztyu Anikó adta ki, aki a fővárosi kormányhivatal kiemelt ügyekkel foglalkozó osztályát vezeti. Korábban Budapest több közterületén is engedélyezett fakivágásokat. A Népszava azt is meglepőnek tartja, hogy miért a Budapesti Történeti Múzeum végzi a régészeti feltárást az Aquincum Múzeum helyett. Az építkezés viszont nem kiemelt beruházás, ezért külön engedély kell a fakivágáshoz.
Túlzottan ismerős a mintázat. Emlékezzünk csak a Hajógyári-sziget esetére, amelyet a kormány előbb kivett egy nemzetközi UNESCO pályázatból, majd 3 ezer fa kivágásával járó mobilgát építését tervezte, hogy a szigeten a kormányfő veje, Tiborcz István haverjainak épülhessen lakópark. Az összellenzéki kiállásnak köszönhetően visszakoztak. Most is résen kell lennünk, túl sok az intő jel ahhoz, hogy elhihessük, semmire se készülnek
– állítja az ellenzéki politikus.