Meggyilkolt apósára emlékezett Deutsch Tamás
További Belföld cikkek
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
- Sokan azt hitték, médiahack, de igaz: örökre bezárja kapuit a MikulásGyár
- Káoszról számolt be a bombariadó miatt megszakadt fővárosi buli egyik résztvevője az Indexnek
- Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyermek látogatott el a Parlamentbe
- Emelkedik a hivatalból kirendelt igazságügyi szakértők óradíja
Csütörtökön lenne 70 éves Deutsch Tamás apósa, akit néhány évvel ezelőtt meggyilkoltak, a fideszes EP-képviselő a Facebook-oldalán emlékezett meg róla.
Lazsányi László 1954. december 5-én született, a Csepel és a magyar olimpiai labdarúgó-válogatott egykori középpályása volt. Pályafutását a BVSC-Zugló utánpótláscsapatában kezdte, ahol Törőcsik András csapattársa volt.
1972 és 1973 között többszörös ifjúsági válogatott volt, 1983-ban pedig többször szerepelt az olimpiai válogatottban. Tagja volt a magyar katonaválogatottnak is. Az A válogatottban sosem szerepelt, de a spanyolországi világbajnokság után Mészöly Kálmán szövetségi kapitány 1982 őszén az Eb-selejtezőkre készülő bő keretébe nevezte őt újoncként.
Hosszú évekig az MTK öregfiúkcsapatában játszott, mellette pedig az egyesület Hungária körúti létesítményének a gondnoka volt.
Három éve Óbudán gyilkolták meg
Ahogy arról korábban beszámoltunk, 2021-ben halálos kimenetelű késelés történt Budapest III. kerületében. Egy 57 éves férfi összevitatkozott a 66 éves főbérlőjével, majd megkéselte őt. A mentőszolgálat helyszínre érkező munkatársai megpróbálták újraéleszteni a sérült férfit, de életét a szakszerű ellátás ellenére sem lehetett megmenteni. Később kiderült, hogy Deutsch Tamás apósa, Lazsányi László volt az a 66 éves férfi, akit megkéseltek.
Három évvel a gyilkosság elkövetése után jogerősen is elítélték Deutsch Tamás apósa gyilkosát a Fővárosi Ítélőtáblán. B. István egy vadászkéssel ölte meg az egykori labdarúgót, aki a főbérlője is volt. A vádlott az utolsó szó jogán felajánlotta, hogy anyagilag támogatná a gyászoló családot.
Az elsőfokú ítélet szerint nyolc év börtönben végrehajtandó szabadságvesztésre és nyolc év közügyektől eltiltásra ítélte, feltételes szabadságra nem bocsátható. Ezt változtatta meg a tanács kilenc év börtönbüntetésre, valamint kilenc év közügyektől eltiltásra. A döntés jogerős, azzal szemben már nem fellebbezhet egyik fél sem.