Kövér László: A nemzetközi pénzügyi rendszer nem más, mint egy gigantikus pilótajáték

DKACS20241205004
2024.12.06. 14:41
Pénteken tartották meg a Patrióták Európáért európai parlamenti képviselőcsoport ülését Budapesten. A kétnapos találkozó nyitóbeszédét az Országgyűlés elnöke, Kövér László tartotta, aki szerint a globális gazdasági magánhatalmak át akarják venni az irányítást Európa felett, és létre akarják hozni az Európai Egyesült Államokat, hogy még jobban eladósítsanak minket. Azonban van remény, hiszen Donald Trump amerikai elnök győzelme megtörheti a mélyállamot, a Patriótákhoz tartozó pártok választási sikerei pedig megmutatják, hogy az európai választók többsége még mindig a józan észt képviseli.

A házelnök szavaihoz csatlakozott Hidvéghi Balázs parlamenti államtitkár, a Miniszterelnöki Kabinetiroda miniszterhelyettese is, aki szerint a Patrióták frakciója tanulhat a Fidesz sikereiből.

Gál Kinga, a Fidesz EP-képviselője és a Patrióták Európáért első alelnöke, köszöntötte a EP-képviselőcsoport tagjait, és kifejtette, hogy szerinte ez a mostani esemény megerősíti az együttműködésüket. 

Ma mi jelentjük a szabadságot az Európai Parlamentben

– fogalmazott Gál Kinga, aki hozzátette, hogy egyre erősebb a frakciójuk, de minél erősebbek, annál többen támadják őket, ám ezeknek a támadásoknak ellent kell állni, mert ők azok Európában, akiknek fontos a béke, a közös határok védelme és az európai versenyképesség javítása.

Rövid beszéde után felkérte Kövér Lászlót, az Országgyűlés elnökét, hogy nyissa meg az eseményt.

Ma Európában szőnyegbombázás zajlik

A házelnök azzal kezdte, nagyon örül, hogy ma itt találkozhat a Patrióták képviselőivel, mert a magyar patrióták már hosszú ideje várták, hogy egyesítsék erőiket európai társaikkal. Kövér László szerint advent első hetében érdemes emlékezni Szent Benedekre és az ő jelmondatára.

A megnyesett fa kizöldül

– idézte a szentet a házelnök, majd elmesélte a szent által alapított Monte Cassino-i apátság épületének történetét.

Az apátságot a II. világháborúban porig bombázták, pedig hadászati szempontból teljesen felesleges volt elpusztítani az 1500 éve álló épületet. Azonban az olaszok hajszálpontosan újjáépítették az „ahogy volt, ahol volt” építészeti elv mentén.

Ma kulturális és politikai szőnyegbombázás alatt áll Európa, és egyre nő a valós szőnyegbombázás esélye is

– jegyezte meg Kövér László, aki szerint a Patriótáké lehet az a frakció, amely megteremtheti Európa politikai, gazdasági és kulturális újjáépítésének feltételeit.

A házelnök szerint az európai hazafiaknak az elmúlt években három fő védvonal mellett kellett küzdeniük:

  • az eszmék szintjén védeniük kell a józan észt,
  • a politikai szinten védeniük kell a patriotizmust a globalizmussal szemben,
  • a jogi szinten pedig a nemzeti államokat kell megvédeniük az Európai Egyesült Államok tervétől.

Azonban az eddigi három frontvonal mellett van egy negyedik, mindennél fontosabb összecsapás is.

Meg kell védenünk a demokratikus államokat mint a legitim közhatalom intézményeit, a demokratikus legitimációt nélkülöző magánhatalmak azon törekvéseivel szemben, hogy azokat láthatatlan módon uralmuk alá vonják

– fogalmazott Kövér László, aki szerint amennyiben ezen a fronton veszítenek, akkor csak idő kérdése, hogy a többi fronton is veszítsenek.

Nemzetközi pilótajáték, gazdaság és mélyállam

A nyugati emberek meghatározó társadalmi többsége jelenleg még a józan ész pártján áll, az abnormalitással szemben. Jelenleg még a hazaszeretet, a patriotizmus pártján áll az általa elidegenítő globalizmussal szemben, és Európában ma még mindenhol a társadalmi többség, a nemzeti államok fennmaradásának és együttműködésének pártján áll az Európai Egyesült Államok terveivel szemben. A nyugati társadalmak többségének közakarata azonban csak akkor tud érvényesülni, ha a nyugati államok nem válnak magánhatalmak bábjaivá

– fejtette ki a házelnök.

Kövér László szerint versenyfutás zajlik, ugyanis a világban mindenhol megbomlott az egyensúly a közhatalom és gazdasági hatalmak között. Ezt szerinte jól mutatja, hogy 1970-ben a világ összeadott adóssága, vagyis az államadós cégek és háztartások összesített adóssága 7 ezer milliárd dollár volt, napjainkban viszont már 307 ezer milliárd dollár felett van.

A nemzetközi pénzügyi rendszer valójában nem más, mint egy gigantikus pilótajáték, amelyben az államok, a közhatalmak csak vesztesek, a magánhatalmak pedig csak nyertesek lehetnek

– magyarázta a házelnök, aki szerint a magánhatalmak Európai Egyesült Államok néven akarnak létrehozni egy brüsszeli helytartóságot, hogy még inkább el tudják adósítani Európát, mert ma már a nagy gazdaságok is csak kockázatosan hitelezhetőek.

Ő úgy látja, hogy az államok adóssága folyamatosan nő, a háttérhatalmaknak pedig a beszedett kamatból származó nyeresége növekszik.

A nyugati világban az államoknak költségvetésük van, a magánhatalmaknak pedig pénzük. Hasonlóan ahhoz, mint ahogyan egykor Indiában mondták, hogy a briteknek órája van az indiaiaknak pedig ideje

– példálózott.

Arra azonban felhívta a figyelmet, hogy még nincs minden veszve, ugyanis a Patrióták még megfordíthatják a negatív folyamatokat, ha összefognak. Kiemelte, hogy az Egyesült Államokban is pozitív változás jött el Donald Trump megválasztásával, akinek így lehetősége nyílt megtörni a mélyállamot.

A Patrióták elleshetik a jó gyakorlatot a Fidesztől

Hidvéghi Balázs parlamenti államtitkár, a Miniszterelnöki Kabinetiroda miniszterhelyettese, aki öt évig dolgozott Brüsszelben azzal kezdte, hogy szerinte hatalmas megtiszteltetés Magyarország számára vendégül látni a Patrióták kihelyezett frakcióülését. Ez azt bizonyítja, hogy eddigi erőfeszítések sikeresek voltak, és erre mindenképpen büszkének kell lenni.

Elmondta, hogy a Fidesz sikere nem a szerencsén múlott, hanem komoly politikai munka volt benne. Kifejtette, hogy a 2002-es váratlan vereség után nyolc éven át egyeztettek az emberekkel, hogy megerősödjenek vidéken, és a mai napig fenntartják a kapcsolatot az emberekkel, amit jól mutat, hogy rendszeresen kérdezik meg a szavazók véleményét nemzeti konzultációk formájában.

Mindig megpróbáltunk hallgatni az emberekre, és megtartani az együttműködést a választókkal. Ezt kell csinálnunk nemzetközi szinten is, és arra, hogy ez lehetséges, a Patrióták léte a bizonyíték

– összegezte Hidvéghi Balázs.

Európa legdemokratikusabb országa Magyarország, hiába állítják sokan ennek ellenkezőjét

A kihelyezett ülésen felszólalt még a Jordan Bardella, a Patrióták Európáért képviselőcsoport elnöke, aki a Marine Le Pen féle, francia jobboldali párt, a Nemzeti Tömörülés tagja

Európa legdemokratikusabb országában vagyunk, még akkor is, ha egyesek az ellenkezőjéről próbálnak meggyőzni minket

– szögezte le Jordan Bardella, aki szerint sosem szabad elfelejteni, hogy soha ne felejtsük el azt, hogyan küzdöttek a magyarok az elnyomó marxista rezsim ellen.

A francia politikus szerint annak köszönhetik, hogy ma itt lehetnek, hogy az az elmúlt hónapok fáradságos munkáinak köszönhető.

Soha nem kételkedtem abban, hogy jövőbeli győzelmeink lehetővé teszik számunkra, hogy holnap egy még nagyobb és befolyásosabb csoportot alkossunk, azzal a törekvéssel, hogy befolyásoljuk a történelem menetét, a mi történelmünket, és lépéseket tegyünk azokban a kihívásokban, amelyek ma itt Budapesten összehoznak minket, kezdve az egyik legfontosabbal identitásunk szempontjából, kultúránk, ezeréves történelmünk megőrzésével, és természetesen politikai szinten a tömeges bevándorlás elleni küzdelemmel

– részletezte a politikus, aki szerint azok, akik nem értenek vele egyet, azok azt fogják majd mondani, hogy „nem túl eredeti” a bevándorlásról beszélni, de a politika nem egy műsor, amelynek le kell nyűgöznie a politikai megmondóembereket.

A migrációs válság a következménye egy olyan évtizedes politikának, amelyet az Európai Bizottság vitt és visz véghez, ezen kívánunk változtatni

– tette hozzá.

A Magyarországra érkezett Patrióták Európáért EP-frakció politikusai azzal kezdték kétnapos tanácskozásukat, hogy már az első ülésnapon közfelkiáltással elfogadtak egy közös deklarációt, amely egy új, hatékony migrációs politikát sürget, mert úgy érzik, hogy jelenleg is migrációs válságban élünk.

(Borítókép: Kövér László 2024. december 5-én. Fotó: Kacsúr Tamás / MTI)