Rendkívüli interjút ad Orbán Viktor a Patriótának az uniós csúcs előtt
További Belföld cikkek
-
Nagy Attila Tibor szerint Farkas Dezső kilépése a Tisza párt instabilitására figyelmeztet
- Zebrát fogadna örökbe Orbán Viktor
- Megtámadták a Tisza Párt önkénteseit Egerben
- Akcióba lendül a fogyasztóvédelem, jön az influenszerek tömeges ellenőrzése
- Orbán Viktort a vagyonával kapcsolatban támadták a parlamentben, a kormányfő személyesen válaszolt
Szerda délután Orbán Viktor miniszterelnök exkluzív interjút ad a Patrióták YouTube-csatornáján – jelentette be Deák Dániel politológus, a XXI. Század Intézet vezető elemzője, a Megafon Központ tagja a Facebook-oldalán.
A beszélgetés témái a következők:
- Milyen konfliktus határozza meg az európai politika következő évtizedét?
- Hogy áll a liberálisok és a patrióták harca Európában és a világban?
- Hogyan hat Donald Trump győzelme a magyarok pénztárcájára?
- Mi a két titkos összetevője a 2025-ös erőteljes gazdasági növekedésnek?
Újabb körúton van Orbán Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Brüsszelbe utazik, ahol az Európai Unió és a nyugat-balkáni országok csúcstalálkozóját tartják, csütörtökön pedig az Európai Tanács ülésén vesz részt – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
A csúcs záró sajtótájékoztatóján az Európai Tanács elnökével és az Európai Bizottság elnökével együtt Orbán Viktor is tájékoztatást ad a magyar EU-elnökség fél évének eredményeiről
– mondta Havasi Bertalan.
A miniszterelnök Brüsszelből egyenesen Bulgáriába utazik. A hírt egy volt bolgár parlamenti képviselő közölte a közösségi oldalán, később pedig a kormányfő sajtófőnöke is megerősítette. A hírek szerint Orbán Viktor Bulgária korábbi vezetőjével, Bojko Boriszovval is találkozik majd Szófiában.
A téma igencsak kényes, hiszen a földgázért azon a Gazprombankon keresztül kellene fizetni, amely az amerikai szankciók alá esik. Ugyanakkor biztosan előkerül majd Bulgária schengeni csatlakozása is, amelyet Magyarország kiemelten támogat. Múlt héten egyébként Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter már Szófiában tárgyalt is erről.