Elmarasztalta a bíróság Gulyás Mártont és társait az ÁSZ székházának összefestékezéséért
További Belföld cikkek
- Lázár János a kormány problémáiról: Csoda, hogy még talpon vagyunk
- Belgrádban ingyenes lesz a közösségi közlekedés, de megoldható lenne ez Budapesten is?
- Emeletes busz karambolozott Mosonmagyaróvárnál, több ember megsérült
- Az Egyesült Államok likvidálta az Iszlám Állam vezetőjét
- Rétvári Bence: Magyar Péter politikai haszonszerzésre használja a gyerekeket
Elmarasztalta a bíróság a Közös Ország Mozgalom aktivistáit, köztük Gulyás Mártont, a Népszava beszámolója szerint. A lapot az egyik vádlott tájékoztatta a döntésről, amely szerint a Partizán főszerkesztőjét 250 ezer forintos pénzbüntetésre ítélte, tíz társát pedig egy év próbára bocsátotta a Fővárosi Törvényszék bírája.
Az elmarasztalt aktivistáknak egyetemlegesen fizetniük kell az ÁSZ felé közel 1,7 millió forintos kártérítést, a bíróság felé 101 ezer forint illetéket, továbbá 512 ezer forint bűnügyi költséget. A tárgyalások során mindvégig ártatlannak vallották magukat, amiért véleménynyilvánítás alkotmányos jogával éltek, és szándékosan könnyen lemosható festéket használtak.
A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség még 2020-ban emelt vádat 11, 31–59 év közötti férfi, valamint három társuk ellen műemlék megrongálása miatt. A vádlottak az Állami Számvevőszék tevékenységét kifogásolták, és ezért 2018. január 17-én narancssárga festékkel leöntötték az ÁSZ Apáczai Csere János utcai székházát.
Gulyás Márton és társai az ellen tiltakoztak, hogy a felügyeleti szerv a választási kampány előtt szabott ki bírságot több ellenzéki pártra. A legnagyobb, 331 millió forintos bírságot a Jobbik kapta, tiltott pártfinanszírozás és a piaci áron alul kapott plakáthelyek miatt, míg más ellenzéki pártokat az általuk állítólag áron alul bérelt irodáik miatt büntettek sokkal kisebb összegekre.
Mint akkor megírtuk, először garázdaság miatt egy ember ellen tettek feljelentést, de a rendőrség elutasította a feljelentést azzal, hogy a cselekmény csak szabálysértés. Majd a Pesti Központi Kerületi Bíróság a szabálysértési ügyet az ügyészséghez tette át, mivel az ÁSZ épülete műemléki védettség alatt áll, ezért úgy vélték, rongálás történhetett. Az ügyészség közleménye szerint a festék eltávolítása az épületen állagsérelemmel járt, a kár meghaladta a 3,2 millió forintot.