Egy Esztergom környékbeli óvoda felrobbantásával fenyegetőzött egy nő
Február 19-én kora délután érkezett bejelentés a rendőrségre, miszerint Esztergomban egy nő egy vita során azzal fenyegetőzött, hogy felrobbant egy környékbeli óvodát – adta hírül a rendőrség.
Amint a hatóságok értesültek az esetről, forró nyomon eredtek az elkövető után, közben az óvodát is átkutatták, ahol nem találtak robbanószert. A nőre végül három órával később egy helyi italozóban találtak rá, elfogták, ellene közveszéllyel fenyegetés miatt indult eljárás.
Mióta januárban több mint 300 magyar iskola kapott bombafenyegetést elszaporodtak a különböző robbantásokkal való riogatások. Január végén egy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei 15 éves fiú azért küldött fenyegető üzeneteket iskolájának, mert így akart „bevágódni” egyik lányismerősének. Szintén januárban egy 14 éves hódmezővásárhelyi fiú miatt kellett átkutatni több környékbeli iskolát, egy másik, 11 éves diák pedig a matematikadolgozatot akarta elkerülni robbantással fenyegető üzenetekkel.
Bombafenyegetést kapott 308 magyar iskola, az Interpol is segít a nyomozásban
257 budapesti, 30 pedig vidéki intézmény. A fenyegető levél is nyilvánosságra került.