További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
A demonstráción a Nagymező Utcaiak Érdekvédő Egyesülete, a Védegylet, a Levegő Munkacsoport, az Élőlánc, valamint az Óvás Egyesület képviselői vettek részt, hogy tiltakozzanak a Jókai téri, illetve a Nagymező utcai mélygarázs építése miatt, valamint az Andrássy úti ingatlanok eladása miatt felemeljék hangjukat.
A tüntetés 17 órától este fél hétig tartott, az utcát a rendőrség lezárta.
Nem volt erősítés
Verók János polgármester megpróbált beszélne a demonstrálókhoz, de mikrofonja nem működött, ezért a hangulat hamar egy lakógyűléshez kezdett hasonlítani.
A civilek felhánytorgatták a kerületi képviselőknek a mélygarázs és az Andrássy úti ingatlanok eladását, de a szócsatában a politikusok maradtak alul, akik az Index munkatársának helyszíni beszámolója szerint "hebegtek-habogtak" a záporozó kérdésekre válaszul.
A demonstráción felszólalók szerint mind a Jókai téri, mind a Nagymező utcai mélygarázs, mind az Andrássy úti paloták eladása esetében "nem egyszerű korrupcióról van szó, hanem az önkormányzati vagyon elsinkófálásáról".
Még egy normális állampolgár sem
A polgármester a távirati irodának a demonstráció után elmondta, a civil szervezetek eredetileg arról tájékoztatták az önkormányzatot, hogy egy petíciót akarnak átnyújtani a mélygarázsok, illetve az Andrássy úti ingatlanok ügyében.
"Ezzel szemben szó sem volt petícióról, belekényszerítettek egy olyan számon kérő, igazából minősíthetetlen, rágalmazó, megalázó helyzetbe, amelyben normális állampolgár sem venne részt."
Verók István a Nagymező utcai mélygarázzsal kapcsolatban elmondta, hogy a befektető egymilliárd forintos követelést nyújtott be az önkormányzatnak a beruházás meghiúsulása miatt, az utca rehabilitációját pedig nem vállalta, így azt az önkormányzatnak kell eredeti állapotába helyreállítani.
A lakók nem érzik
Verók szerint a lakók igazából nem érzékelik azt, hogy a befektető és az önkormányzat között "ez egy nagyon kemény harc, hogy ki lép először hátra".
Az Andrássy út 47. szám alatti ingatlannal kapcsolatban annak a véleményének adott hangot, hogy "a médiában nem megy át az", hogy valójában nem 150 millió forint volt a vételár, hanem egymilliárdot meghaladó. Ebből azonban fedezni kell a bérlők kártalanítását, illetve a műemlékvédelmi hivatal által megfogalmazott "kötelezési összeget" is.
A terézvárosi önkormányzat csütörtök délután közleményben tudatta, hogy a demonstrációról a sajtó hasábjain értesült.