Blöffel akarták aláásni a budai felhőkarcolót

2009.07.08. 17:43 Módosítva: 2009.07.08. 19:09

Másodszor is értékesíteni akart egy eladott telket a Fidesz XI. kerületi képviselője, amikor megtámadta a Futurealt – állítja a cég vezetője, Futó Gábor, aki szerint Schneller Domonkos a teleklopást emlegető lejárató akciójával két kis cég szekerét tolta. A cégvezető szerint a képviselő gyanús ajánlatokkal és valótlan értékbecsléssel próbálta megfúrni a felhőkarcoló méretű irodaház-beruházáshoz kapcsolódó adásvátelt.

Hazugság, hogy létezik 600 milliós értékbecslés arra a Budaörsi út melletti ingatlanra, amelyet 2006-ban 200 millió forintért adott el a XI. kerületi önkormányzat – nyilatkozta az Indexnek a Futureal Csoport vezérigazgatója. Az önkormányzatnál sem tudnak erről az állítólagos szakértői anyagról, de biztos, hogy komoly szakember nem ad ki egy 2100 négyzetméteres közművesítetlen, korlátozottan beépíthető telekre ilyet – mondta Futó Gábor.

Az M1-M7 Budaörsi úti bevezető szakasza mellett található földterületről Schneller Domonkos hétfőn azt állította a sajtónak, hogy az jogtalanul került a Futureal tulajdonába. A képviselő szerint egy hatályba sosem lépett szerződés segítségével jegyeztették be a földhivatalnál az év elején a tulajdonosváltozást. Schneller azt is mondta a sajtó képviselőinek, hogy időközben két sokkal jobb, egy 300, illetve egy 340 millió forintos vételi ajánlat is beérkezett az önkormányzathoz, de egy szakértői értékbecslés szerint akár 600 milliót is el lehetne kérni a telekért.

Az ingatlant egyébként 2006-ban a bécsi székhelyű Akron vette meg az újbudai önkormányzattól a Portfolió Kft. nevű projekt cégen keresztül, hogy az autópálya felől kiegészítse vele a tulajdonában lévő 11 ezer négyzetméteres telket. A szerződés végrehajtását azonban a területen lévő Autóklub fellebbezése megakadályozta, mert az autós szövetség telephelyének megszűnt a kijárata. Az Akron a Futureal bevonásával kezelte a helyzetet. A két ingatlanberuházó 50-50 százalékban közös vállalkozást hozott létre a területen felépítendő Őrmező Irodaházra, cserébe a Futureal megoldotta az Autóklub gondját egy új telephely felépítésével. Miután az Autóklub visszavonta a fellebbezést, elhárult az akadály a tulajdonjog átírása elől.

Futó Gábor a kerületi ellenzéki képviselő vádjaira reagálva leszögezte, nehéz lenne véletlen egybeesésnek tekinteni, hogy pont akkor jelentkezett 2008-ban két cég a telek megvásárlására, amikor Schneller elkezdte támadni az Akron szerződését.

Az önkormányzathoz, amely akkor hivatalosan már két éve eladta, és újra nem is hirdette meg az ingatlant, egyszerre egy Dasslen nevű Seychelle-i hátterű informatikai kft, és egy K-Immobile nevű cég vitt be ajánlatot, mire Schneller a részvételükkel zártkörű pályázat kiírását javasolta a vagyongazdálkodási bizottságban. Forrásaink szerint az önkormányzat kért is fedezeti igazolást a két cégtől, de egyiktől sem kapott.

A Corvin sétányt építő Futureal vezérigazgatója az Indexnek azt mondta, jogvita ugyan van az ügyben cége és az önkormányzat között, de nem igaz a képviselő állítása, hogy érvénytelen szerződéssel és tulajdonosi engedély nélkül jegyeztették be a telket. A szerződés nem határozott meg semmilyen végrehajtási határidőt, és valamennyi hatályba léptető feltétel teljesült.

Az Index megkérdezte Schneller Domonkost, aki kijelentette, továbbra is fenntartja korábbi állításait, és szerinte reális a 600 milliós ár, ha a telek irodaház építés szempontjából a város egyik legjobb helyén fekszik.

Kupper András, a XI. keületi Fidesz frakcióvezetője viszont kjelentette, Schneller nem egyeztetett a képviselőcsoporttal állításairól, így nyilatkozata nem tekinthető egységes ellenzéki véleménynek.