A BKV buszágazatát képviselő szakszervezetek is megállapodásra jutottak Kocsis Istvánnal, a cég vezérigazgatójával; december 15-ig nem lesz sztrájk, közölte a csütörtök reggeli tárgyalás után Nemes Gábor, a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezeti Szövetségének szóvivője az MTI-vel.
A szóvivő elmondta: a most megkötött megállapodás értelmében már a jövő hét elején megkezdődik a munka annak érdekében, hogy a határidőre elkészüljön a BKV rövid- és középtávú stratégiája. A munkabizottságokba a szakszervezetek képviselőit is bevonják.
A cégnél belső vizsgálat indul, hogy kiderüljön, miért nem tudták betartani a május 27-i megállapodásban foglaltakat. A vezérigazgató azt is vállalta, hogy már két héten belül felülvizsgáltatja a létszámot és azokon a területeken, ahol ez szükséges - elsősorban műszaki és karbantartói -, pótolják a hiányt - tájékoztatott Nemes Gábor.
A szóvivő arról is beszámolt, hogy bár új járművek beszerzésére a vállalatnak nincs módja, Kocsis István a megállapodás értelmében mindent elkövet azért, hogy alkatrész-beszerzéssel enyhítse a járművek rossz műszaki állapotát.
A szakszervezetek a tulajdonos fővárostól nem várnak garanciákat, mert vezetőit hiteltelennek tartják, a be nem tartott ígéretek miatt, tette hozzá Nemes Gábor.
A BKV vezérigazgatója szerdán állapodott meg a villamos-, metró- és HÉV-ágazatokat képviselő szakszervezetekkel. Szilágyi Károly, a BKV szóvivője csütörtökön az MTI-nek elmondta, hogy a cégnél működő és sztrájkot kilátásba helyező szakszervezetek mindegyike aláírta a megállapodást. "Az utazóközönséget már nem fenyegeti az a veszély, hogy egy esetleges munkabeszüntetés miatt kénytelen nélkülözni a BKV szolgáltatásait" - tette hozzá.
A kötöttpályás ágazat érdekképviseleteivel kötött megállapodás értelmében a BKV december 15-ig elvégzi a létszám felülvizsgálatát, közös vállalati stratégiát alakít ki, tartózkodik a metró-, a HÉV- és a villamoságazat koncesszióba adásától, kiszervezésétől, nem adhat el telephelyeket és eddig az időpontig ki kell alakítania a rövid- és középtávú stratégiát. A hosszú távú stratégiát viszont a vállalat átalakítási koncepciója részének tekintik a szakszervezetek, így az kikerült a megállapodásból.