További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
Egységesíti egy kormányrendelet a MÁV, a Volán és a HÉV járatain a tarifákat. Ennek értelmében változnak a BKV-hoz tartozó HÉV árai is. Nyáry Krisztián, a Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatója az Indexnek elmondta, hogy az 5-10 kilométer közötti utazások általában drágul, míg a hosszabb, 15-30 kilométeres szakaszokon olcsóbb lesz HÉV-vel járni.
A rövid távokon drágul a HÉV
A teljes árú HÉV-bérlet így havonta 3240 forintról 5000 forintra drágul 5 kilométeren. Tíz kilométeren 6480 helyett nyolcezer lesz a bérlet, 30 kilométeren viszont 19 ezer 440-ről 18 ezer forintra mérséklődik az ár.
A jegyek ára 5 kilométeren 90-ről 125-re emelkedik, 30 kilométeren viszont 540-ről 450-re csökken. Mindez a három közlekedési vállalat, a MÁV, a Volánbusz és a BKV tarifáinak egymáshoz igazítása miatt történik majd.
Hatodára csökken az egyik diákjegy ára
Tanulóknak a jövőben bevezetik a 67,5 százalékos bérletet, ezzel bármilyen irányba lehet közlekedni, ezek ára 5 kilométeren 1630 forint lesz, 30 kilométeren pedig 5850.
A tanulók lakóhelyük és iskolájuk között 90 százalékos kedvezményes bérletet vehetnek. Ezek ára 5 kilométeren 496-ról 500 forintra változik. 15 kilométeren 1488-ról 990 forintra, 25 kilométeren 1984-ről 1500 forintra, 30 kilométeren pedig 1984-ről 1800-ra csökken.
A tanulók 90 százalékos kedvezményes jegye 30 kilométeren 294 forintról 46 forintra zuhan.
Összevonnak két intézményt
A Főpolgármesteri Kabinet egyetértett még a Fővárosi Pedagógiai Intézet és az Ifjúsági és Pályaválasztási Intézet összevonásáról. Így a két intézmény együttes létszáma kilenccel csökken majd (79-ről 70-re).
Szintén döntöttek előzetesen arról, hogy átadják a budafoki borászati szakközépiskolát a Corvinus Egyetemnek. Így ez a főváros középiskola megmenekül a bezárástól. Az iskolával együtt az egyetem a borászati intézmény ingatlanait is megkapja harminc évre. (A Soós István Borászati Szakközépiskola átadásáról már korábban is tárgyalt a főváros a Corvinus Egyetemmel.)
Eladják a Nagybani Piac kisebbségi részesedését is
A kabinet határozott arról is, hogy bizonyos vagyontárgyakat átsorolnának az értékesíthető kategóriába. Így túladna a főváros a Vikuv Kft.-ben, a Flogiszton Kft.-ben és a Kempinski Zrt.-ben lévő kisebbségi vagy töredékszavazatain, és eladnák a Nagybani Piacban meglévő több mint 20 százalékos részesedésüket is.
A Főpolgármesteri Kabinet előzetes döntéseit a hónap végén ülésező Fővárosi Közgyűlésnek még jóvá kell hagynia.