A BKV átlagosan 8,8 százalékkal emeli tarifáit. A legnagyobb változást az egységes Budapest-bérlet jelenti majd, amellyel a BKV, a MÁV Start és a Volán járatain is lehet majd utazni. Az új havibérlet 9000 forintba kerül január 1-étől. A tanuló-, nyugdíjas- és kismama-bérletek ára 3550 Ft lesz.
Új lehetőség lesz a negyedéves bérlet. A 27 ezer forintos negyedéves bérlet 100 napig lenne érvényes, így az utas 10 százalékot megtakaríthat. (Ennek alapján aki 2009-ben négy negyedéves bérletet vesz, az plusz egy hónapig veheti igénybe a közösség közlekedést.) A vonaljegyek ára húsz forinttal nő, és így 290 forintra emelkedik.
Napi öt utazás fölött napijegyet érdemes vásárolnia az utasoknak. A jegytípus tervezett ára 1500 forint, amely 3,2 százalékkal olcsóbb az ideinél. A kerékpárosok jövőre havi 500 forintért kerékpárbérletet is válthatnak, amelyet a kerékpárszállításra kijelölt vonalakon használhatnak majd.
A települési szilárd hulladék, azaz a szemétdíj 14,1 százalékkal emelkedik. A díjemelés egy családnak (családi házas övezetben) egy 110 literes edény heti egyszeri ürítése mellett a havonta átlagosan 300 forintos kiadást jelent.
A települési folyékony hulladékkezelési díj, azaz a szippantás díja köbméterenként 1578 forintra (+ áfa) lesz január 1-től. Ez 7 százalékos díjemelést jelent. A kéményseprési díj is 7 százalékkal növekedik jövőre. A Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. javaslata szerint a kegyeleti díjtételek összességében 2,4-4 százalék között emelkednek jövőre.
A testület délután tárgyalja a csatornadíjra és a vízdíjra vonatkozó emelési javaslatokat. Ha a képviselők elfogadják, a csatornadíj 2009. január 1-től köbméterenként 260,50 forintos (+ áfa) lesz, ami az előző évihez viszonyítva 9,9 százalékos díjnövekedést jelent. A díjemelés háztartásonként 237 forint többletkiadást jelent havonta.
8,4 százalékos vízdíjemelésre tett javaslatot a fővárosi közgyűlésnek a Fővárosi Vízművek Zrt. A javaslat elfogadása esetén 2009. januártól egy köbméter ivóvíz ára 180,50 Ft + ÁFA lenne.