Szilvásyék ügyeskedő cégbe vetették bizalmukat
További Belföld cikkek
- Tovább halmozódik az ötös lottó nyereménye, de a jokeren sem volt telitalálat
- Karácsony Gergely is megszólalt a főpolgármester-helyettesi castingról
- Ismét beindult a szócsata Magyar Péter és a Fidesz politikusai között
- Fideszes belharc: kizáratnák a pártból Paks polgármesterét
- „Wow, wow, wow” – itt a videó, Orbán Viktor autóba ült Arnold Schwarzeneggerrel
Már 2003 óta eljárás folyik a Herba csoport vezetői, köztük a tulajdonos-vezérigazgató, Pongó Sándor ellen, tudta meg az Index.
Ka-Ja ibrahim
A Csongrád megyei rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi osztályán indult nyomozás 44 gyanúsított, többnyire hajléktalanok ellen, amikor kiderült, hogy élelmiszerimport ügyletekben működtek közre. Úgy tudjuk, hogy az időközben bírósági szakaszba került vizsgálatban azzal vádolták meg a Herba csoport vezetőjét, Pongó Sándort és ügyvédjét, hogy egy 20-30 cégből álló fiktív vállalkozás-hálózattal bővítették a behozatali kontingeseket. A többek között Ka-Ja, ABC, Food, Kalória fantázianéven jegyzett cégek közötti kormoly adómegtakarítással járó bűvészkedés a többség számára ügyészi megrovással ért véget, 13 személy ellen azonban vádat emeltek. A Szegedi Városi Ügyészség 2004. november 18-án kelt vádiratában 28 rendbeli közokirat-hamisítás bűntette miatt emelt vádat - közölte az Index kérdésére Bariné Tóth Éva, az ügyészség szóvivője. A vád szerint a beszervezett homeless-ek havi 200 ezer forintos fizetségért valótlanul nyilatkoztak a többnyire élelmiszerkereskedelemmel foglalkozó kft-k társasági szerződéseinek aláírásakor, hogy milliós nagyságrendű törzsbetéttel lépnek be tagként.
Ellenük nincs eljárás
A titkosszolgálatokat felügyelő kancelláriaminiszter, Szilvásy György a palamentben hétfőn azzal védte meg az alapítványban közreműködő volt és jelenlegi NBH-s tiszteket, hogy ellenük nem indult eljárás. A VPOP múlt vasárnap helyezte előzetesbe Földesi-Szabó Lászlót, a Mehmet Károlyt hazahozó Egymásért Egy-Másért Alapítvány vezetőjét, és a szervezettel évek óta gazdaságilag összefonódott cég, a Herba csoport vezetőit, mert a gyanú szerint az adományként behozott több ezer tonna élelmiszert kiskereskedelmi láncoknál értékesítették, és ezzel több mint egy milliárd forint adót spóroltak meg maguknak.
Nem hallottak róla
A vámosok akciója után szabadlábon maradt alapítványi kurátor, a korábban az NBH jogi osztályán dolgozó Simon Ibolya az Index kérdésére a múlt héten azt állította, hogy a karitatív szervezetnél nem tudtak visszaélésekről. Arról, hogy tudatában voltak-e a Herba csoport korábbi ügyeinek, Simon Ibolyát nem tudtuk megkérdezni, mert külföldön tartózkodik. Az előzetesben lévő Földesi-Szabó László, a '80-as években a BRFK betörési csoportját, majd a Nemzetközi Szervezett- és Kábítószer-bűnözés Elleni Szolgálat szervezett bűnözés elleni alosztályát erősítő exnyomozó ügyvédje, Radács Gyula viszont azt állította, hogy nem hallott még arról, hogy védence partnereinek az élelmiszerüzlet területén már korábban is meggyűlt a bajuk a hatóságokkal.
Szilvásytól egyenlő távolságra
A főként Thaiföldről behozott élelmiszerek eladásából befolyt pénzből az alapítvány nagy csinadrattával a Szilvásy György testvére, Szilvásy István által irányított BM-kórházat támogatta március 15-én. Az alapítvány tevékenységét segítette a miniszter másik testvére, Szilvásy Péter is. Az alapítványnál dolgozik a Szilvásy felügylete alatt működő NBH tisztje, Gyarmati György is, és éppen Gyarmati osztálya szállt ki a Magyar Nemzet egyik újságírójához, aki néhány nappal korábban Szilvásy lakása után érdeklődött.