Nem lesz nyilvános a fenékfogdosási ügy vizsgálati eredménye
Lezárult ugyan a fenékfogdosási ügy vizsgálata az Esélyegyenlőségi Kormányhivatalban, a vizsgálóbiztos zárt ülésen tárja annak tartalmát egy háromtagú fegyelmi bizottság elé, a döntés azonban nem lesz nyilvános. A hivatal az utolsó napig kihasználja a törvényadta határidőket a hivatal gazdasági és humánpolitikai igazgatóhelyettese elleni szexuális zaklatási vád kivizsgálásához.
Az Index információ szerint hétfőn születik döntés az Esélyegyenlőségi Kormányhivatalban felmerült szexuális zaklatási ügyben. Az EKH szerdán kiadott közleményben leszögezte, a vizsgálat ugyan lezárult, mégis ragaszkodnak a "törvény által megszabott határidőkhöz", azaz a vizsgálat kezdetétől számított 30 napon belül nem nyilatkoznak érdemben a hivatal egyik női alkalmazottjának bejelentéséről.
Eleget tettek
Az Esélyegyenlőségi Kormányhivatal közleménye szerint az ügy kivizsgálására felkért vizsgálóbiztos a törvény által megszabott határidőknek megfelelően legkésőbb hétfőn leadja jelentését a munkáltatói jogkör gyakorlójának, majd az összehívott három tagú fegyelmi tanács zárt ülésen, szótöbbséggel határozatot hoz, a vizsgálat eredménye, a fegyelmi tanács döntése az érintettek személyiségi jogainak védelme érdekében azonban nem nyilvános. Az EKH szerint a maga részéről a közleménnyel eleget tett tájékoztatási kötelezettségének, így a konkrét ügyet lezártnak is tekinti, és az érintettek sem kívánnak nyilatkozni."Ugyanakkor az elmúlt egy hónapban, az ügy nyilvánosságra kerülése óta az Esélyegyenlőségi Kormányhivatalhoz több jelzés érkezett, amelyek azt mutatják, hogy a szexuális zaklatás ügye a társadalom számos területén jelen lévő és kezelendő probléma. Az eset kapcsán felszínre került jelenséggel a Kormányhivatal a jövőben szakmai kérdésként kíván foglalkozni." - áll a közleményben.
Már akkor vizsgálták
Mint emlékezetes, a július 16-án a Blikk jelentetett meg cikket arról, hogy az EKH egyik alkalmazottja, Sz. Gabriella levélben vádolta meg szexuális zaklatással a hivatal gazdasági és humánpolitikai igazgatóhelyettesét. A nő állítása szerint főnöke bizalmaskodni kezdett vele. "Mindennap szeretne elhívni teniszezni, sörözni, masszázsra. Rendszeresen fogdossa a mellemet. Simogatja a fenekemet. Beszorít a sarokba. Az arcomra többször adott puszit, és azért csak oda, mert eddig mindig sikerült kitérnem a szájra adott alól." - írta a levélben, amelynek tárgyáról a cikk megjelenése idején már vizsgálat folyt. A feljelentőt akkorra már az EKH egy másik osztályára helyezték.