További Belföld cikkek
- Megérkezett a havazás, baleseteket és fennakadásokat okozott az utakon
- Uszály ütközött a Margit híd lábának, több hajóban is kárt tett
- Orbán Viktor: A békéről beszélni Európában olyan volt, mintha ördögöt idéznél
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
A Magyar Hírlapból kiderül, hogy hat település tartozik a régióhoz, Alcsútdobozon kívül Felcsút, Kajászó, Óbarok, Tabajd és Vál. Az ő képviseletükben is eljárt Alcsút, amikor a címzettámogatást igényelte. A feladatok közé tartozik többek között 90 kilométernyi csapadékelvezető is, a vállalt ár pedig majdnem kétmilliárd forint.
Tizenkét jelentkező a munkákra
Tizenkét vállalkozás nyújtott be ajánlatot a munkára, közülük két céget alkalmatlannak minősítettek: egyikük a műszaki alkalmasságának igazolásával maradt adós, a másik cég pedig mikrovállalkozás lévén nem érte el a felhívásban feltételül szabott egymilliárd forintos árbevételt. Két további jelentkező pályázata érvénytelen volt: a Betonút Rt. a céget felejtette el bemutatni, míg Strabag Építő Kft. a referenciaigazolást nem csatolta be.
A Betonút félreértette a kiírást
A Magyar Hírlap megkérdezte a sztrádaépítésben közreműködő Betonút vállalkozási igazgatóját, miként mulaszthatták el a dokumentum csatolását. Sándor Csaba közölte a megkeresésre: a többi céggel együtt megvették 80 ezer forintért a dokumentációt és az abban szereplő valamennyi kérdésre válaszoltak. Úgy értelmezték, a cég bemutatása azt jelenti, hogy a cégkivonatot csatolják, s bár a kiírásban külön sorban szerepelt az egyébként nem definiált cégbemutatás, ők ezt ténylegesen elmulasztották.
A döntési mechanizmus ismeretlen
A második körre így nyolcan maradtak, közülük a Viadon Rt. került ki győztesként. A lábatlani cég ez év januárjáig Dömper Rt. néven volt ismert, mely nem más mint az M7-es felújítást végző egyik alvállalkozó. A lap hiába próbálta kideríteni, mi szólt az autópálya-építő cég mellett, Alcsútdoboz jegyzője nem ért rá arra, hogy az értékelési szempontokat elküldje az újságnak, azt állította: a Közbeszerzési Értesítőnek már postázta a pontozást, így a lapban hamarosan olvasható lesz az. Az eljárás során másodiknak nyilvánított Penta Kft. ügyvezetője, Nagy Gábor csupán annyit reagált a döntésre, hogy az élbolyba tartozó vállalkozók árajánlata kétmilliárd forint körül volt, így az egyéb szempontok miatt választotta a kiíró a már említett Viadom Rt.-t.