Csepelről kitiltották a Magyar Gárdát
A XXI. kerületi önkormányzat a jövőben nem járul hozzá a Magyar Gárda területfoglalási engedélyének kiadásához, továbbá a szervezet nem kaphat engedélyt arra sem, hogy önkormányzati helyiségben rendezvényt tartson, közölte Polgár György az önkormányzat kommunikációs főtanácsadója.
Csepel, ahol évszázadok óta békében élnek és dolgoznak együtt a magyar államot alkotó nemzetiségek, választott képviselőinek határozatával a fővárosban elsőként mondott nemet a közelmúltban félelmet és megütközést keltő, a köznyugalmat veszélyeztető demonstrációiról hírhedtté vált Magyar Gárda szellemiségére, a lezajlott és tervezett akcióira, valamint az egész szervezetre - áll a kerület honlapján.
Az MDF arra kéri a pártokat, fogjanak össze annak érdekében, hogy minden településen határozatban nyilvánítsák nemkívánatos szervezetnek a Magyar Gárdát és társszervezeteit - írta Dávid Ibolya, a demokrata fórum elnöke az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A Magyar Demokrata Fórum felkérte Mohácsi Viktória liberális EP-képviselőt, csatlakozzon kezdeményezésükhöz, és szólítsa fel pártja önkormányzati képviselőit, "minden településen álljanak az ügy mellé, és szavazatukkal támogassák a nyugalom érdekében tett erőfeszítéseinket" - olvasható a kommünikében.
Az MDF szerint "az agresszív szélsőségek elleni küzdelemmel nem szabad a bírósági döntésre várni, a békés többségnek helyi szinten kell a kirekesztő, megfélemlítő és szélsőséges tevékenységek ellen fellépni".
Aláírásgyűjtés a Magyar Gárda ellen
A Hátrányban Élőket Segítők Egyesülete szerdán déltől aláírásgyűjtést kezd, amellyel a Magyar Gárda léte és annak tevékenysége ellen kívánnak tiltakozni - jelentette be Nagy Andrásné, az egyesület elnöke Debrecenben. Nagy Andrásné elmondta: azzal szeretnék felhívni minden jóérzésű magyar állampolgár figyelmét, hogy a Magyar Gárda tevékenysége félelemben és rettegésben tartja a cigány kisebbséget, és ezt az állapotot meg kell szüntetni.