Halálra ítélte a Fidesz hódmezővásárhelyi szervezetét
További Belföld cikkek
- Tömeges elbocsájtás zajlik a Főváros marketingcégénél
- Megszólalt az ügyészség a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatásáról
- Kijöttek az adatok: csaknem 20 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten
- Csak óvatosan a Budai alsó rakparton, ha nem figyel, könnyen büntetés lehet a vége
- Óbuda vezetése szerint Kiss László a börtönben is dolgozik, járnak neki a juttatások
Várhegyi Attila, a választmány elnöke A döntés mögött helyi Fidesz-tagok ,,magas pártérdekeket" sejtenek |
A szavazás
Az ülés határozatképes volt, és 22-en szavaztak a vásárhelyi Fidesz-csoport jövőéről. A döntés: 9 igen, 7 nem, és 6 tartózkodás mellett a Csongrád Megyei Választmány a hódmezővásárhelyi csoport feloszlatását kezdeményi az Országos Választmánynál.
- Egyértelműen megfélemlítettek mindenkit. Budapesten így döntöttek, és ennek vagyunk mi a szenvedő alanyi - mondta kérdésünkre Kiss András, a helyi szervezet elnöke. Kiss elmondta, hogy a megyei elnök, Farkas Sándor, és a tagság sem mert szembe szállni a felső akarattal, de még így is nehezen ment, legalábbis a két szavazat erről tanúskodik.
Az okok
Rapcsák András Nem érdekli a helyi Fidesz ügye |
- Tiszta viszonyokat akarok a vásárhelyi politikai életbe - tette hozzá Rapcsák, majd megjegyezte, hogy ,,nem az ő problémája a helyi Fidesz sorsa."
A dolog másik vetületében Szűcs Gábor játssza a főszerepet, akit annak idején töröltek a nyilvántartásból, de ennek ellenére Szűcs még mindig a hódmezővásárhelyi szervezet tagjának vallja magát. Értesüléseink szerint Szűcs Gábor és Rapcsák új Fidesz alapszervezetet szeretne alakítani, amelynek az előbbi lenne az elnöke. Szűcs Gábor arra a kérdésünkre, hogy volt-e már ebben az ügyben egyeztetés Várhegyi és Rapcsák és közötte, azt felelte, hogy ez az ő ,,magánügyük". Szűcs saját bevallása szerint gondolkodna az elnökség elfogadásán, ha felkérnék, de ez még nem történt meg.
A választás
Az Index úgy tudja, hogy az új alapszervezet megalakulásában fontos szerepet játszana a Rapcsák család több tagja is. Ez az esetleges időközi választásokban (a Parlament erről még nem hozta meg a döntést) jelentene ,,egyhangú támogatást" - bár ezt cáfolják Rapcsák elhatárolódó kijelentései. Mindezt viszont alátámasztja, hogy a szerdai ülésen egy kizárási indítványt is keresztül akartak vinni, amelyet Szűcs Gábor és öt társa kezdeményezett, és amelyben a jelenlegi két fideszes közgyűlési tag, Kulik Jenő, valamint Hegedűs Péter kizárását indítványozza. Ennek beterjesztése azonban ütközött az alapszabállyal, ezért nem tudták lefolytatni. Rapcsák András az Indexnek elmondta, hogy ,,ezeket a baromságokat bűnöző provokátorok terjesztik, akik kirabolják a várost, és csupán azért találják ki, hogy ő elveszítse a fejét."
Az oszlatás pártja
- Csalódtam a pártban, mert méltatlan a múltjához, hogy ilyen demokráciaellenes dolgokat tegyen - mondta Kiss András, majd hozzátette, hogy a Gyuga-ügy, a gyöngyösi ügy vagy a gödöllői azt bizonyítja, hogy a Fidesznél bevett gyakorlat lett, hogy aki nem tetszik, azt el kell taposni.
Szerettük volna megkérdezni a Fidesz vezérkarából is az illetékeseket, de kérésünket bizonytalan időre elutasították.
Kiss András elnök szerint a szervezet szinte valamennyi tagja szeretne átjelentkezni másik alapszervezetbe, ha az Országos Választmány szeptember végén kimondja a halálos ítéletet.