Újabb haladékot kapott a Hospinvest Egerben

2008.08.29. 16:30
Hatvan nappal meghosszabbította a hevesi megyegyűlés azt a szeptember 1-én lejáró határidőt, amíg a Hospinves átveheti a az egri kórház vagyonkezelését. A Fidesz szerint az eljárás törvénytelen, de a szocialista vezetésű testület elutasította az ellenzéki párt indítványát a vagyonkezelési szerződés felbontására.

A határidő-módosítás megfelel a HosInvesttel kötött vagyonkezelői szerződésnek, hiszen a dokumentum kétszer 120 napot tesz lehetővé a cégnek az intézmény átvételére, mondta Sós Tamás, a megyegyűlés szocialista elnöke. Az első 120 nap szeptember 1-én jár le - tette hozzá.

A Hospinvest azért kérte a hosszabbítást, mert az ÁNTSZ kiegészítést kért a cég működési engedély iránti kérelméhez.

Herman István, a megyei Fidesz-frakció igazgatója viszont közölte, hogy a megyegyűlés szocialista vezetése törvénytelenségek sorát követi el. Emlékeztetett arra, hogy az illetékes közigazgatási hivatal keresetet nyújtott be a megyegyűlés ellen, mert a testület a hivatal törvényességi észrevételének ellenére sem nyilvánította érvénytelennek a pályázatot.

A hivatal azért tett észrevételt, mert szerinte a HospInvest a pályázati kiírásban megfogalmazott 3 év helyett csak két évre visszamenőleg nyújtotta be a gazdálkodásáról szóló banki igazolást - idézte fel. Ebben a helyzetben szerinte meg kellene várni a szeptember 15-re kitűzött tárgyalást.

Tatár László, a megyei Fidesz-frakció vezetője azt mondta: eljött a pillanat, amikor a kialakult helyzet veszélyezteti a betegellátást. A második 120 nap csak akkor jár a HospInvestnek, ha önhibáján kívül nem tudja felmutatni a működési engedélyt. Ilyen eset pedig nem következett be - hangsúlyozta a politikus.

A szocialista vezetésű megyei önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő 20 évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc Kórházat. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.