További Belföld cikkek
- Furcsa, szúrós szag miatt ürítettek ki egy általános iskolát Egerben
- Akár kiviteli tilalmat és állami elővásárlási jogot is bevezethet a kormány az építőanyag-piacon
- Gyurcsány Ferenc kiakadt, Kövér László és a Fidesz „suttyóságát” elemezte
- Döntött a kormány, kétéves moratórium lép érvénybe a fővárosi Airbnb-típusú lakáskiadásra
- Azt hazudta, hogy infarktusa van, majd ellopta a defibrillátort az uszodából egy férfi Budapesten
Nincs különbség
Az MDF-es képviselők a tárcaközi egyeztetésen lévő tervezettel összefüggésben kijelentették, nincs különbség az úgynevezett kemény és könnyű drogok között, ezért a jogszabály enyhítése helyett a demokrata fórum a szigorítást tartaná szükségesnek. Elmondták, az 1999-ben bevezetett szigorítást széles körű társadalmi vita előzte meg, és az Országgyűlés nagy többséggel fogadta el a módosítást.
A cél az elrettentés
Az akkori vitára hivatkozva, amelyben a szabad demokraták úgy vélték, hogy több tízezer gyerek kerül majd börtönbe, az MDF-es képviselők kijelentették: a törvény hatályba lépése óta eltelt két év alatt "érdemtelenül" egyetlen fogyasztó sem kapott börtönbüntetést, a kilátásba helyezett büntetés célja az elrettentés volt.
Az MDF-es politikusok a legfontosabb célnak a megelőzést tekintik. Az Ifjúsági és Sportminisztérium pályázatok kiírásával és reklámanyagokkal igyekezett meggyőzni a polgárokat arról, hogy "Egy szer sem" érdemes kipróbálni a drogfogyasztást, de a minisztérium jelenlegi vezetése minden jel szerint szakítani kíván a megkezdett programmal. Az előző kormány lefektette a megelőzésre szolgáló összefogás alapjait, a Medgyessy-kormány pedig ezen alapok "lerombolásán tevékenykedik"- mondták.
Nem nyhülne érdemben semmi
A kormány egy héttel ezelőtt tette közzé elképzeléseit a Btk. tervezett módosításáról. E szerint nem enyhülne érdemben a kábítószerrel való visszaéléssel kapcsolatos büntetőjogi szankció. A tervezet ugyanakkor markáns különbséget tesz a fogyasztás és a terjesztés között, illetve szélesítené az úgynevezett elterelést választhatók körét. A jelenlegi szabályozás értelmében csak a kábítószerfüggők választhatnak fél esztendős gyógykezelést, elkerülendő a felelősségre vonást, míg az új szabályozás értelmében az alkalmi fogyasztók is választhatnának a felfüggesztett börtönbüntetés helyett a megelőző-felvilágosító programot.