További Belföld cikkek
- Kiderült, hogy az RTL Híradó nézőinél kik kapták Az Év Embere-díjat
- Különleges időjárási jelenség alakult ki a Balatonnál
- Változtatott a kormány egy nagy visszhangot kapott program szabályain
- Nyomkövető nélkül járkál Csepelen az anyja megölésével gyanúsított nyugdíjas óvónő
- Frontális baleset történt az M3-as autópályán, lezárták a Budapest felé vezető oldalt
A mostani meleget egy november óta létező ciklon okozza, ami még hosszú ideig megmaradhat Európa fölött. Szerinte az évek óta tartó felmelegedés okait egyelőre nem lehet egyértelműen meghatározni. Okozója lehet a globális felmelegedés, de mivel a Föld éghajlatában periodikusan váltakoznak a hideg és a meleg korszakok, ezért ez lehet egy teljesen természetes folyamat is.
|
Jön a havazás
A jelenlegi időjárásból már csak azért sem szabad messzemenő következtetéseket levonni, mert számtalan példa bizonyítja, hogy az enyhe januárt kirívóan hideg február és március követi. A meteorológus szerint nemsokára egyébként is változás áll be az időjárásban. A hegyekben, elsősorban a Bükkben és a Kékesen 9-én késő este vagy 10-én hajnalban jelentősebb mennyiségű, akár síelésre alkalmas hó is eshet. Habár utánpótlása egyelőre nem lesz, de a havazást követő száraz hideg miatt olvadástól sem kell tartani.
Síszezon, hó nélkül
Az eddigi hóhiány a turisztikában is érezteti hatását. A jelentős magyar síparadicsomokban állnak a felvonók. A turistaházak hétvégi forgalma alig éri el az ilyenkor megszokottnak a két-három százalékát. Kovács Zoltán a Bánkúti Síklub elnöke szerint is jelentős lesz az idei évi kiesésük. Januárban általában három-négyezer síelő keresi fel hétvégenként a bánkúti pályákat, idén 40-50 túrázó száll meg náluk. Folyamatosan érkeznek a kérések a szállásfoglalások lemondása, illetve időpont-módosítások miatt. A faházak üzemeltetői nem tudnak mit tenni, csak várják, hogy végre megérkezzen a tél, és havat is hozzon magával.