Medgyessy: Már csak Szlovákia ellenkezik
További Belföld cikkek
- Bíróságra mennek a kis benzinkutak, amiért a GVH nem vizsgálta a Molt
- Demonstrálók várták az istentiszteletre tartó Balog Zoltánt Salgótarjánban
- Orbán Viktor: Sok baj van még a gyermekvédelmi intézményekben
- Magyarország nagy részére kiadták a figyelmeztetést
- Bezsongtak a szegedi fiatalok, olyan jól lehet majd keresni a szegedi BYD üzemben
Külön avatnak a pártok
Az árkok betemetésével kapcsolatban az egyik riporter, Elek István azt kérdezte, hogy miként gondolja a miniszterelnök, ha még a szekszárdi híd felépítését a kormány koalíciós partnerei is külön ünnepelték. "Nincs semmi kivetnivaló" abban, hogy Orbán Viktor és Demszky Gábor a napokban külön megünnepelte a szekszárdi híd felépítését - mondta Medgyessy Péter. "Miért ne lehetne akár többször is ünnepelni azt, ha valami megszületik?" - tette fel a kérdést a miniszterelnök.
Medgyessy úgy véli, hogy "óriási hiba", ha egy politikus egy ilyen eseményen önmagát ünnepli, mert a hidat az adófizetők pénzéből sikerült felépíteni, ez nekik köszönhető, ezért őket kell ünnepelni. A szekszárdi hidat pénteken adják át hivatalosan, Medgyessy Péter jelenlétében.
Dzurinda nem következetes
A státusztörvény nemzetközi fogadtatásával kapcsolatban Medgyessy úgy vélekedett, hogy szomszédaink közül már csak Szlovákia ellenkezik. Nemrég a román miniszterelnök egy levelet adott át Medgyessynek, amelyben a törvény néhány apróbb módosítását kérte, ám Mikulás Dzurinda hajthatatlan.
|
A szlovák miniszterelnök ugyanakkor korábban már hajlott volna a konszenzusra, ma azonban teljesen elveti a státusztörvényt. Ugyanakkor két újonnan belépő országnak nem lenne szerencsés feszültséget bevinni az EU-ba - vélekedett Medgyessy Péter.
A szekszárdi híd mai megnyitásán Medgyessy arról szól majd - mondta a riportereknek - a párbeszéd és a konszenzus szükségességéről. Beszél arról is, milyen további gazdasági intézkedések várhatók, szerinte mit jelent a szociáldemokrácia és szól a gyermekekről, mit lehet értük tenni, hogy jobban érezzék magukat és "többre vigyék, mint az előző generációk".
A magyar önérzet túlreagált
A kormányt emberi jogi szempontokból elítélő lisszaboni határozattal kapcsolatban elismerte: "lehet, hogy a magyar önérzet túlreagálta a dolgot, de ez valóban a magyar önérzetet sértő" volt. Úgy vélte: Orbán Viktornak előbb a parlamentben kellett volna felvetnie azokat a kérdéseket, amelyek az általa beterjesztett határozattervezetben szerepeltek.
A paksi atomerőműben történtekkel kapcsolatosan a miniszterelnök azt mondta, hogy rossz volt a kommunikáció, a pánikkeltéssel egyesek politikai pozíciókat akartak szerezni. Ilyen esetekben meg kell hívni a zöldszervezeteket, beleértve a Greenpeace-t is - mondta a miniszterelnök -, hogy vizsgálódjanak és ennek alapján vonják le következtetéseiket.
Ezer szál
A magyar gazdaság idei növekedését a kormányfő a "reményeinkhez kevésnek, viszont a realitásokkal összhangban állónak" minősítette. Magyarország "ezer szállal" kötődik az EU-hoz, az ottani növekedés határozza meg a magyar gazdaság helyzetét is - fogalmazott a kormányfő.
Hangsúlyozta, hogy a kormány a gazdaság jobb teljesítőképességéért hozta a költségvetési túlköltekezés elleni intézkedését, valamint a forint leértékeléséről szóló döntését. Rámutatott arra, hogy a közelmúltban a munkahelyek döntő többsége az irreálisan magas forintárfolyam miatt szűnt meg.