Kövér a titkosszolgálatok elbizonytalanításáról beszél
További Belföld cikkek
- Beperelte a magyar államot a bőnyi rendőrgyilkos, hamarabb szeretne szabadulni
- Napsütésben kezdhetjük el ledolgozni a karácsonyi kilókat
- Rétvári Bence: Januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a tanárok és az óvónők bére
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
Szánalmas színjáték
Kövér László, a bizottság fideszes elnöke az indoklást szánalmas színjátéknak nevezte, szerinte nem kaptak érdemi választ arra, milyen okok vezettek a vezetőcserékhez. Kövér úgy fogalmazott, hogy Tóth András szerint a menesztett IH vezető kinevezése 2002-ben helyes döntés volt, majd hozzátette, hogy a kormányfő és Kiss Péter kancelláriaminiszter is elégedett volt az eddigi főigazgató munkájával. Kövér elfogadhatatlannak nevezte, hogy Kiss Péter nem jelent meg a bizottság hívása ellenére sem.
Kövér szerint Tóth maga is elismerte, hogy nem vett részt a személyi kérdésekről szóló döntés előkészítésében, arról a miniszterelnök és Kiss Péter határozott. "Mivel nincsenek válaszok, ezért csak találgatni tudunk", mondta Kövér. Szerinte elképzelhető, hogy az MSZP belső, "személyzeti lobbiharca" vezetett a cseréhez, esetleg a kormány vezetői saját alkalmatlanságukat akarják leplezni a köztisztviselők menesztésével. Kövér elképzelhetőnek tartja, hogy egyszerűen a változtatásokkal a titkosszolgálatokat akarják elbizonytalanítani. Mert, véli Kövér, ha a titkosszolgálatok dolgoznak, akkor kiderülhetnek a K&H-brókerbotrányhoz hasonló szintű ügyek, amik veszélyesek a kormányra nézve.
Honorálták a hűséget?
A miniszterelnök július 16-i hatállyal mentette fel tisztségéből Czukor Józsefet, az Információs Hivatal főigazgatóját és Zsohár Istvánt, a Nemzetbiztonsági Hivatal vezetőjét. Az utóbbit a diplomáciai pályára készülő Czukor helyére nevete ki, míg az NBH élén pedig Zsohár eddigi helyettese, Galambos Lajos lett az új főigazgató. Egyes híresztelések szerint Zsohár már 2002-ben felvette a kapcsolatot szocialista politikusokkal, hogy őt nevezzék ki az IH élére, aminek most jött el az ideje. Az ellenzék szerint ezzel honorálták, hogy nem engedte a brókerbizottság elnökének, hogy betekintsen a milliárdos sikkasztással gyanúsított Kulcsár Attila lehallgatási jegyzőkönyveibe