Szakmai karrier a miniszteri biztosi poszt helyett
További Belföld cikkek
- Olyat tett az Üllői úton egy mercis, amitől megállt a forgalom
- Tömeges elbocsátás zajlik a főváros marketingcégénél
- Megszólalt az ügyészség a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatásáról
- Kijöttek az adatok: csaknem 20 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten
- Csak óvatosan a Budai alsó rakparton, ha nem figyel, könnyen büntetés lehet a vége
Aszódi Attila a miniszteri biztosi poszt megszüntetését egyrészt a jogszabályok változásával indokolja. Rámutatott, hogy az úgynevezett atomtörvény tavalyi módosításának értelmében a nukleáris biztonság felügyelete a gazdasági minisztériumtól a belügyi tárcához került. Arra a kérdésre, hogy a GKM irányítása alatt álló miniszteri biztosi poszt miért nem akkor szűnt meg, úgy válaszolt: a törvénymódosítást követően még nagyon sok fontos tennivaló akadt az atomerőműnél. Hozzátette: Csillag István azért tartotta fenn eddig ezt a posztot, mert fontosnak tartotta ezt a kérdést.
Aszódi Attila rámutatott: márciusban jelezte Csillag Istvánnak, hogy meg kívánja pályázni a nukleáris technikai intézet igazgatói posztját. Megjegyezte, hogy az egyetem különböző szintű fórumai nagy arányban támogatták vezetői megbízatását, amelyet szakmai karrierje szempontjából fontosabbnak tart, mint a miniszteri biztosi posztot. A gazdasági miniszter ezt követően döntött a feladatkör megszüntetéséről.
Az Energia Klub szerint a paksi kettes blokk újraindítása körüli huzavona miatt kellett visszavonni Aszódi Attila miniszteri biztosi megbízását. A zöldszervezet az MTI-hez korábban eljuttatott közleményében azt állítja: a szólamokkal ellentétben a gazdasági érdekeket helyezik ismét a biztonsági elvárások elé az atomerőműben.
Az Energia Klub úgy véli, hogy a kettes reaktor újraindítása, illetve a miniszteri biztos és a paksi vezetés között a biztonsági kérdésekben meglévő nézeteltérés húzódik meg a menesztés hátterében.
|