További Belföld cikkek
- Orbán Viktor kiadatási egyezményt szeretne kötni Kínával
- Megelégelték a magyar ingázókat, betonakadállyal zártak le egy utat Ausztriában
- Meglepően sok magyar elégedett a munkahelyével, ön közéjük tartozik?
- Kemény szigorítások jöhetnek az elektromos rollerekre
- Újabb hangfelvétel Magyar Péterről: „Kiszórt kib***ott sok pénzt, 103 milliót a Hősök terei izére”
|
Törölni, büntetni
Erre azért van szükség, mert szerintük a bíróságnak lehetőséget kell adni arra, hogy "ésszerű határidőn belül", egy szervezet bejegyzését követő 30 napon belül megvizsgálhassa, a törvényeknek megfelelően működik-e a szervezet, és adott esetben a bíróság feloszlathatná a csoportot.
Juhászék szerint a törvénymódosítás célja, hogy "törvényesnek látszó szervezeti forma mögé ne bújhassanak magánszemélyek". Aki mégis ilyesmit tesz, vagy még bírósági bejegyzés előtt álló szervezetben vesz részt, azt a módosítás után pénzbüntetésre ítélhetnék. Az MSZP technikai módosítást lát szükségesnek az 1989. évi egyesülési törvényben: az alkotmányból egyébként már korábban törölt "tömegmozgalmak" kifejezést akarják kivenni a jogszabály szövegéből.
Politikai nyilatkozat
A Fidesz politikai nyilatkozattervezettel érkezett a csütörtöki egyeztetésre. Salamon László, Fidesz frakcióvezető-helyettese szerint ennek alapján a négy parlamenti pártnak és az országgyűlésnek egységesen kellene kinyilvánítania, hogy mélyen elítéli a nyilas szervezeteket, és azoknak "semmiféle helyük nincs a közéletben".
A megbeszélés végére megérkező SZDSZ-es Gusztos Péter viszont megismételte pártja eddigi álláspontját, hogy nem támogatják, ha a rendőrség politikai szempontok alapján mérlegelheti, hogy mely szervezetek demonstrálhatnak. Csapody Miklós MDF-es politikus egyetért a politikai nyilatkozattal. A négy párt a jövő csütörtökön folytatja az egyeztetést.