Az ellenzék vezérére a hétvégén rátámadó miniszterelnök napirend előtt beszél a parlamentben. Gyurcsány szerint egy éve nem mer vele szembenézni a jobboldal vezére, pedig lenne pár kérdése hozzá. Ma szembenéznek végre egymással a gigászok?
A kormányprogram 2013-ra ezer iskola korszerűsítését és 300 intézmény teljes felújítását ígérte. Hol tart most ez program, hány iskolát újítottak fel? Idén hány iskolát zárnak be? – tette fel a kérdést Hoffmann Rózsa (KDNP) Hiller István oktatási miniszternek.
A miniszter megköszönte a kérdést, ami kiváló alkalmat adott arra, hogy elismételje a kormányporgramot az iskolák felújításáról. Mint mondta, az elmúlt hét hétfőjén indult el a program. A hét regionális operatív programban összesen 120 milliárd forint van a felújításokra. Megismételte azt is, hogy iskolákat azért kell összevonni, mert drámaian csökkent a gyerekek száma, s az intézményrendszer így nem gazdaságos.
Körmenden nemrégen leégett a holland tulajdonú World Proteins Kft. 4 ezer négyzetméteres sajtgyára, emiatt sokan elvesztették állásukat. Az önkormányzat 10 millió forintot adna a gyár újjáépítéséhez, Bebes István a Fidesz országgyűlési képviselője arról érdeklődött, hogyan próbálja a kormány a térségi munkanélküliség csökkentését elérni, s mivel tud segíteni a munka nélkül maradt embereknek.
Csizmár Gábor, a munkaügyi tárca államtitkára kihasználta az alkalmat, és részletesen ismertette a Körmend térségében indult munkahelyteremtő programokat, a cégeknek adott vissza nem térítendő támogatásokat. A konkrét esetről annyit mondott, hogy a helyi munkaügyi központ segít állást találni a munkájukat elveszített embereknek. Ez a válasz Bebes Istvánnak elfogadhatatlan volt, az országgyűlés többség viszont megszavazta.
Átgondolták-e, hogy a több-biztosítós rendszer hogyan adja meg az esélyegyenlőséget a a nyugdíjasoknak és időseknek, akik krónikus betegségben szenvednek, kérdezte Iván László (Fidesz) az egészségügyi minisztert. Felszólalásának címe zseniális: Nyugdíjasok és idősek több-biztosítós Taigetosza. Iván szerint a magánbiztosító nyereséget akar, neki nem éri meg az idős beteg gyógyítása.
A mai rendszer tele van diszkriminációval, több százezer a potyautas, működik a hálapénz, mondta válaszában Horváth Ágnes. Az SZDSZ javaslata szerint a magánbiztosítók a beteg és idős ügyfelek után jóval több pénzt kapnának, mint a fiatal, egészséges ügyfelek után, ezért megéri majd nekik. Ráadásul senkit nem utasíthatnak el.