Fideszes erődemonstráció a petícióért
További Belföld cikkek
- A rendőrség 210 ittas vagy bedrogozott járművezetőt kapcsolt le
- 13 éves lányt kényszerített prostitúcióra a nyírmihálydi baltás gyilkos
- Adminisztratív úton szigorítanák a közpénzből hirdetők plakátkampányait
- Most már biztos, Gulyás Gergely szakított az ünnepi hagyománnyal
- Fehérbe borult a táj a Mecsekben, van, ahol 25 centiméteres a hótakaró
A Munka, otthon, biztonság címet viselő aláírásgyűjtéssel a tartós gyógyszerár-csökkentés mellett a privatizáció leállítását, a lakástámogatás korábbi rendszerének visszaállítását és a gazdák nagyobb támogatását követeli a Fidesz, valamint azt, hogy az energiaár-emelés ne haladja meg az évi öt százalékot. Orbán Viktor elmondta, Pokorni Zoltán alelnök vezetésével törvényelőkészítő bizottságot állítanak fel, amely mind az öt pontban konkrét törvényjavaslatokat dolgoz ki.
Közölte azt is, hogy az általuk "az összefogás napjának" elnevezett június 6-án nagygyűlést tartanak a budapesti műszaki egyetem előtt, amelyre pártszimpátiától függetlenül azokat a polgárokat is várják, akik a petíció tartalmával nem értenek egyet, de nem tudják elfogadni, hogy a kormánytöbbség, "több mint egymillió ember akaratával szemben", nem vette az Országgyűlés napirendjére a petícióban foglaltak megtárgyalását.
"A tisztelt Országgyűlés miért mondott nemet?" - tette fel a kérdést Orbán Viktor a koalíciós többségre utalva. Hozzátette, "ilyet ember vagy szervezet (...) akkor tesz, ha saját magában is elbizonytalanodott". A tárgyalás elutasítását az elmúlt 15 év "legszomorúbb fejleményének" nevezte. A politikus a nemzetközi gazdasági közvélemény, illetve a magyar gazdasági elemzők véleményére hivatkozva arról beszélt: már bizonyosra vehető, hogy "a kormányzat megszorításokra készül, amelyek áremelkedésekkel, elbocsátásokkal, leépítésekkel járnak".
Orbán Viktor leszögezte, csak most, a tavaszi ülésszak utolsó részében lehet az idei költségvetés módosításával foglalkozni a parlamentben, nem később, amikor már a jövő évi büdzsé kerül napirendre. A Fidesz elnöke visszautasította azokat a koalíciós kijelentéseket, amelyek szerint lehetetlen megvalósítani a petícióban foglaltakat. Mint mondta, a "megvalósítható minimumot" választották ki a 2002-es választási és kormányzati ígéretekből, sokkal kevesebbet, mint ami elhangzott.
A politikus többször leszögezte, hogy "a népakarattal szemben nem lehet politizálni". Kijelentette, "habár nem sok", de felhozhatók érvek a petícióval szemben is. "Egy tisztességes parlamenti vita során mi sem zárkózhatnánk el azok megfontolásától" - mondta Orbán Viktor.
|