Polt távozása nem került szóba
További Belföld cikkek
- Tuzson Bence: Az EU kártérítéssel tartozik Magyarországnak
- Elmarasztalta a bíróság Gulyás Mártont és társait az ÁSZ székházának összefestékezéséért
- Alkotmánybírósághoz fordultak a kirendelt bírók fizetése miatt
- Az Alkotmánybíróság szerint alaptörvény-ellenes, nem lehet népszavazás a budapesti olimpiáról
- Változik a 4-es és a 6-os villamosok közlekedése
Udvariassági viszontmeghívás volt
A szerda délutáni találkozó egy udvariassági viszontmeghívás eredménye, miután a közelmúltban Bárándy Péter is meghívást kapott az Ügyészek Napja alkalmából rendezett ünnepségre. A rendszeres találkozókat indokolja az is, hogy számos olyan szakami feladat akad, amelyben mindkét szervezet érdekelt. A szerdai megbeszélésen ezek alapján elsősorban jogalkotási kérdések voltak napirenden. Így Polt Péter arról érdekődött hogyan alakul a büntető jogi és büntetőeljárásjogi kodifikáció. Elhangzott, hogy számítani lehet az új Büntetőeljárási kódexre. Szóba került a bírói és az ügyészi javadalmazási rendszer direkt összefüggése is. Ezzel kapcsolatban az igazságügyi miniszter azt mondta, hogy az ügyben további tárgyalás várható.
A most gyakorlatilag elmozdíthatatlan Polt lemondását többen is szeretnék elérni. Az általa vezetett szervezet azóta áll támadások kereszttüzében, amióta a Fidesz volt jogi szakértőjét nevezték ki a szervezet élére. A legfőbb ügyészséggel kapcsolatban a közelmúltban nagy vihart kavart több vitatott eljárás is, mint a Schlecht-ügy, az agrárügyek, vagy a Várhegyi Attila ügyében tett vádmódosítás.
Polt nem látja okát a lemondásnak
A közelmúltban - eddig példa nélküli módon - kétszer is leszavazta a Parlament Polt Péter képviselőknek adott válaszát, ami miatt a legfőbb ügyész az alkotmányügyi bizottság előtt lesz kénytelen magyarázkodni. Polt Péter legfőbb ügyész "vette" a sajtón keresztül neki címzett üzeneteket, de nem kíván lemondani hivataláról. A Népszabadságnak adott interjúban úgy nyilatkozott, tények és bizonyítékok nélkül, teljességgel megalapozatlanul vádolják politikai elfogultsággal az ügyészséget. Épp ezért számára nem is "akarom-nem akarom" kérdése, hogy lemond-e. Nem teszi meg, hiába szeretnék egyes politikusok, mert távozásával azt a látszatot keltené, mint ha az ügyészséget ért vádak megalapozottak lennének.
Bárándy Péter ezzel kapcsolatban többször is úgy nyilatkozott, hogy amennyiben Polt Péter úgy érzi, hogy jelen helyzetben és feltételek mellett is el tudja látni hivatalát, akkor ő is együtt tud vele dolgozni. Bár éppen azzal került az akkor még ismert ügyvéd a figyelem középpontjába, amikor a Schlecht ügy kapcsán azt nyilatkozta: ég az arcom, mert az igazságszolgáltatás érezhetően a politikai befolyásolás alá esett.