Kehi-jelentés: jogszerűtlenül intézkedett a PSZÁF
A szóvivő közlése szerint a Kehi jelentése arra is kiterjedt, hogy a PSZÁF 2002-ben végrehajtott szervezeti átalakítása olyan munkajogi intézkedéseket vont maga után, amelyek következtében tizenkét munkatárs munkaviszonyát szüntették meg, de a Kehi szerint a szervezeti és működési szabályzat jóváhagyásának hiánya megkérdőjelezi az intézkedés jogosságát.
Elmaradt a közbeszerzési eljárások
A vizsgálat kifogásolta azt is, hogy a köztisztviselői létszám korlátozása miatt az üzemeltetési feladatok ellátását gazdasági társasági formában szervezték, a közbeszerzési eljárást elmulasztották, illetve vezető állású köztisztviselők megbízási szerződéssel láttak el bizonyos feladatokat, de a Kehi ennek jogszerűségét is vitatta.
"A felügyelet elnöke közölte, ezt a megoldást a többletmunka elismerése végett dolgozták ki, ezért kötöttek határozott feladatra és időtartamra vonatkozó szerződéseket" - fűzte hozzá a kormányszóvivő.
A vizsgálat elemezte a külföldi kiküldetéseket, utazásokat, és megállapította, ezeknél is elmulasztották 2001-ben a közbeszerzési eljárás lefolytatását, de "a hiányosságot a felügyelet tavaly kiküszöbölte".
A jelentés foglalkozik azzal is, hogy a gazdálkodásra vonatkozó belső szabályok elkészítése javította a felügyelet gazdálkodási tevékenységének minősítését. A költségvetési előirányzat nagyságrendje indokolttá tette egy belső ellenőr alkalmazását, a munkakör betöltésére a PSZÁF pályázatot írt ki.
A pénzügyminiszter is vizsgálódik
Gál J. Zoltán kitért arra, hogy a jelentés egy, adatvédelmi szempontból megfelelő változata az interneten hozzáférhető lesz.
A pénzügyminiszter folytat vizsgálatot a felügyeletnél azokban a kérdésekben, amelyekről a Kehi említést tett, de a hivatal hatásköre nem terjed ki rájuk, így az ingatlanbérlés és a közbeszerzési eljárások ügyében.