1990. április-1991. november: Kis János (korábban megbízott elnök)
1991. november-1992. november: Tölgyessy Péter
1992. november-1997. április: Pető Iván (1994-ben, 1996-ban újraválasztották)
1997. május-1998. május: Kuncze Gábor
1998. június-2000. december: Magyar Bálint
2000. december-2001. június: Demszky Gábor
2001. július-2007. március: Kuncze Gábor (2003-ban és 2005-ben újraválasztották)
2007. március-2008. június: Kóka János
(MTI)
"Azt mondják végünk van, de nem hiszek nekik" , kezdte felszólalását Gusztos Péter. Sokáig itt leszünk és fogunk mi még győzni, vélte a politikus hozzátéve, nem dicsérni, támogatni jött.
Az egyetlen lehetséges lépés a koalícióból való kivonulást volt, a visszatérésről szó sem lehet. Nem adjuk a nevünket olyan politikához, amelyik vállalhatatlan, nem akarunk még egy őszödi beszédet, mondta leszögezve, csak alibizésből nem szavaznak együtt a szocialistákkal. „Tárgyalunk bárkivel, de a Fidesznek nem lehetünk segítségére” - mondta.
Szerinte be kell látni, hogy az egészségügyi reformról le kell mondaniuk, de az adóreformról nem. Az adóreform a legfontosabb, ezért támogatom Jánost, közölte a politikus. Szerinte a mostani elnökválasztás eredményét mindenkinek el kell fogadnia, nem lehet megsértődni és kivonulni.
Van, aki dramatizálja, van aki bagatelizálja az SZDSZ elnökválasztását, mondta Béki Gabriella. Tavaly a hitelesség és a sikeresség jegyében zajlott a kampány. Szerinte Kóka elkezdett csapatban dolgozni, nem szorította ki az ellenfeleit, de mi is beálltunk az elnök mögé. A sikerhez nem elég az első ember lelkesedése.
Szerinte hamis különbségtételek hangzottak el. Nem jó az, hogy olyat állítunk, amit az ellenfelünk nem mondott. Független, önálló SZDSZ-t akar Fodor Gábor is. Ma az SZDSZ öntelt, arrogáns, erőszakos pártként jelenik meg.
Udvarias, halkszavúságra volna szükség. „Következetes elveiért kiálló pártot szeretnék. Fodor miniszterként bizonyított, adjatok esélyt neki, adjatok esélyt az SZDSZ-nek” – zárta szavait Béki Gabriella.
Gulyás József szerint fordulatra van szükség ahhoz, hogy megerősödjenek. Ilyen mértékű az elutasítottságuk soha sem volt, a gazdaság állapota rosszabb, mint 2002-ben, pedig 6 évig kormányoztak, vitték a gazdasági tárcát. Kifogásolta, hogy az egészségügyi reformot úgy kezdték el, hogy már az elején nem támogatta az MSZP.
„Hiba volt egy lapra feltenni a politikánkat”, vélte. Szerinte az adócsökkentés elérendő cél, de ne csak kinyilatkoztassuk az álláspontunkat, hanem tárgyaljunk. „Nem lehet úgy elérni eredményeket, hogy fizetett hirdetésben követeljük az ezermilliárdos kiadáscsökkentést.
Nem tehetjük fel a politikánkat újra egy lapra. Nem volt stratégia az ellenzéki létre” – vélte, hozzátéve, meg kell találnia majd az új vezetésnek a helyes ellenzéki stratégiát. Gulyás Fodor megválasztására bíztatta küldött társait.
Nem szeretek tisztújító küldöttgyűlésre járni, a legkívánatosabb az volna, ha 2010-ben volna a következő tisztújítás, mondta Demszky Gábor. "Dícsérni jöttem, nem temetni az SZDSZ-t" - mondta. "Tizenöt éve írják különféle elemzésekben, hogy a párt el fog tűnni, de itt vagyunk" - mondta.
Csak azzal foglalkozzunk, ami megoldható, utalt arra, hogy nem érdemes álmokat kergetni és egyáltalán nem biztos, hogy megvalósítható az adócsökkentés. "Holnaptól fejezzük be a széthúzást" - kérte. Szerinte az SZDSZ-ben két párt lakik, mert létezik a pártvezetés mellett a pártellenzék is. Demszky azt javasolta, vegyenek példát az amerikai demokratáktól, akiknek két elnökaspiránsa kígyót-békát kiabált egymásra, de a verseny eldőlt és kiegyeztek. A főpolgármester azt mondta, a sikerhez Horn Gáborra is szüksége van az SZDSZ-nek, ezért azt kérte szavazzák be az ügyvivői testületbe.