További Belföld cikkek
A miniszterelnököt egy olyan vizsgálat lefolytatására kérné, amely tisztázza: milyen jogsértések, illetve mulasztások történtek az olajügyek felderítése kapcsán. Felkérnék az igazságügy-minisztert és a pénzügyminisztert, hogy az illetékes állami szervek bevonásával vizsgálják meg: a jelenleg hatályos jogszabályok adnak-e lehetőséget az úgynevezett olajügyekhez hasonló visszaélésekre.
A négypontos javaslatból a kormánypártok csupán azt támogatják, hogy az igazságügyi és a pénzügyi tárca vezetői vizsgálják meg: a hatályos szabályozás ad-e lehetőséget hasonló visszaélésekre. A Parlament valószínűleg azt a javaslatot hagyja jóvá, hogy az olajbizottság november végéig fejezze be munkáját és készítse el jelentését.
Pallag László kisgazda olajbizottsági elnök, illetve a szocialista Tóth Károly arra a veszélyre hívták fel a figyelmet, hogy ha november végén megszűnik a testület, koherencia zavar támad, mert egy nem létező bizottság nem lehet előterjesztő. Ráadásul a módosító indítványokról sem tárgyalhat, az ami már nincs. Ennek ellenére nincs olyan javaslat, amely ezt a problémát orvosolná. Ennek az az oka, hogy a módosító indítványokról tartott szavazás után már csak az alkotmányügyi bizottság javasolhatna bármit is, e testület azonban nem tett áthidaló javaslatot.
Szintén nagy érdeklődésre tarthat számot, hogy a képviselők szavaznak Székely Zoltán mentelmi jogának felfüggesztéséről. A politikai pártok vezetői a vesztegetési botrány kirobbanásának pillanatában már egyértelművé tették, hogy kiadnák a korrupcióval gyanúsított képviselőt, így nem kérdéses, hogy milyen döntés születhet. Hétfői sajtóhírek szerint a mentelmi jog megvonása után azonnal őrizetbe vehetik a képviselőt.
Garami Lajos, a Büntetés Végrehajtás Országos Parancsnokságának fogva tartási főosztályvezetője szerint nem számíthatna különleges elbánásra a vesztegetésen tetten ért honatya, miután minden fogva tartottra ugyanazok a szabályok érvényesek.