További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
Az ellenzéki pártok szeretnék kizárni, hogy soraikból bárki Szili Katalinra adhassa voksát, döntő szempont azonban az, hogy átlátható helyzet alakuljon ki a köztársasági elnöki szavazáson. Az Index információi szerint a Fidesz és az MDF képviselőcsoportjában is komolyan foglalkoztak azzal, hogy képviselőik ne titkosan szavazzanak a köztársasági elnök személyéről.
Egyre kiszámíthatóbb
Szívesség vád
Úgy tudjuk, az SZDSZ-es távolmaradási szándék bejelentése óta a Fideszben úgy vélik, hogy csökkent a félremagyarázás esélye, korábban azonban komolyan felmerült a nyílt voksolás gondolata. Az ötlet szerint arra kérték volna a képviselőket, tegyék nyilvánossá, hogyan voksoltak. Információink szerint az MDF-ben hasonló elképzelés fogalmazódott meg. Miután a párt már korábban Sólyom László támogatását hirdette meg, kínosan érintené a Dávid Ibolya vezette pártot, ha azzal vádolnák, hogy titokban megpróbálja visszafizetni Szili Katalin "szívességeit".
Mádl sem ment simán
Egymásra mutogatás követte 2000. június 6-án a Mádl Ferenc személyéről szóló sikertelen parlamenti köztársasági elnökválasztás első és második fordulóját is. Öt éve az egyetlen jelöltként induló Mádl az akkori ellenzéki pártok és a kormánykoalíció tagjainak hivatalos támogatása ellenére sem kapta meg a szükséges kétharmados igent. A képviselők még a második fordulóban is csak 238 szavazattal támogatták Mádlt a megválasztásához szükséges 258 helyett. A kínos esetet követően a kisgazdák az MSZP-t, az SZDSZ a kisgazdákat okolta, az MSZP pedig azt állította, hogy soraikban megvolt a jelölt kétharmados támogatottsága. A most távozó államfőt végül csak a harmadik fordulóban sikerült megválasztani 243 igennel 96 nem és 12 érvénytelen szavazat ellenében.