Hiller lemondását követelték a szülői értekezleten
További Belföld cikkek
- A rendőrök előtt hajtott át a piroson egy ittas sofőr
- Tovább nőtt az orvosi ügyeletek és a mentők leterheltsége
- Jelentősen nő a Magyar Posta dolgozóinak fizetése 2025-ben
- Karácsony Gergely bejelentést tett: „Újabb nagy lépést tettünk Budapestért”
- Felgyújtotta magát, majd több száz métert gyalogolt otthonáig egy dél-békési férfi
Több százan vettek részt azon az "országos szülői értekezleten", amellyel a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a közoktatási törvény módosítása és a várható pedagógus-elbocsátások ellen tiltakozott.
A megmozduláson képviselteti magát a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE), a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK), a LIGA Szakszervezetek, a Magyar Nevelők és Tanárok Egyesülete (Mante), a Keresztény Pedagógusok Szakszervezete és a Keresztény Pedagógus Társaság.
Sztrájkolnának is
Nem szolgálja a gyermekek érdekeit, a szakmaiságot, ha 15-20 ezer pedagógussal kevesebb lesz az országban, amint azt a kormány előkészíti – hangoztatta Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke kijelentette.
Nem javítja a tanítás-nevelés minőségét, ha növelik a pedagógusok kötelező óraszámát a többletterhek megtartásával - tette hozzá. Elég volt az olyan törvényekből, amelyek ingyen munkát tesznek törvényessé a pedagógusoknak - jelentette ki, hozzátéve, ha a kormány nem ül le a szakszervezetekkel érdemben tárgyalni, akkor a PDSZ még idén sztrájkot hirdet.
Elég volt abból a hamis képből is, hogy a magyar pedagógusok rosszul, nem hatékonyan dolgoznak, s elég volt a szülők és pedagógusok egymás ellen hangolásából – hangoztatta Kerpen Gábor. A demonstrálók többször Hiller István miniszter távozását követelték.
Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke szerint ha öt-tízezer forintot vesznek ki a pedagógusok zsebéből és 10-20 órával kell többet dolgozniuk ugyanannyiért vagy kevesebbért, akkor elmondható, hogy a megszorító intézkedések fő teherhordozóivá, áldozataivá váltak.
OKM: volt és lesz alkalom tárgyalni
Szebedy Tas, a Magyar Nevelők és Tanárok Egyesületének elnöke kijelentette: nem igaz, hogy a törvénymódosítások egyenlőek a minőség javításával, hogy növelik az esélyegyenlőséget, s a szakszerűséget szolgálják. Közölte, a reformok nem állnak másból, mint pénzelvonásból egy olyan rendszerből, ahol a pazarlás eddig sem az iskolákban folyt.
Az oktatási tárca nem tud visszalépni a pedagógusok kötelező óraszámának emelésétől, amely már hatályba lépett, és szerepel a konvergenciaprogramban is - közölte Arató Gergely oktatási államtitkár.
A minisztérium ugyanakkor eddig is folyamatosan tárgyalt a pedagógus szakszervezetekkel és a szakmai szervezetekkel, s a jövőben is folytatódnak a megbeszélések - tette hozzá.
Legutóbb kedden, a Közoktatás-politikai Tanácsban folytak egyeztetések a PDSZ részvételével, legközelebb jövő kedden, a Közoktatási Érdekegyeztető Tanácsban és a Közoktatás-politikai Tanácsban lesznek egyeztetések – jegyezte meg Arató Gergely.