Tárki: Az ellenzék táborában is népszerűbb lett az MSZP
További Belföld cikkek
- Hatalmas torlódásra kell számítani az M3-as és az M5-ös autópályákon, az M1-esen akár két órával is nőhet a menetidő
- Orbán Viktor: Sosem szerettem azokat a politikusokat, akik elhárították a felelősséget
- Súlyos baleset történt Debrecenben, a buszmegállóba hajtott egy autó
- Orbán Viktor: Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Bombariadó miatt megszakadt egy buli Budapesten, több ezren maradhattak hoppon
Számokkal kifejezve, az MSZP-re a felmérés során az összes megkérdezett 40 százaléka "szavazott", míg a biztosan szavazó pártválasztók, tehát a ténylegesen szavazni szándékozók 57 százaléknyian. Az előző havi vizsgálathoz képest ez öt pontos növekedés.
A Fidesz ugyanakkor négy pontos rokonszenv-csökkenést kénytelen elszenvedni. Huszonhét százaléka az összes megkérdezettnek és harminchárom százaléka a biztos szavazó pártválasztóknak adná le a voksát a legnagyobb jobboldali pártra. Az SZDSZ támogatottsága 5, az MDF-é 2 százalék. A szélsőjobbról a MIÉP elutasítása a legnagyobb.
Szili Katalin tudott csak javítani
A régóta három legnépszerűbb politikus közül Dávid Ibolya vezeti a sort. Őt, Mádl Ferenc köztársasági elnök, és Medgyessy Péter miniszterelnök követik mindazzal együtt, hogy nemcsak ők, de szinte kivétel nélkül az összes politikus vesztett népszerűségéből az elmúlt időszakban. Az egyetlen kivétel Szili Katalin házelnök, akinek szokatlanul gyorsan nőtt meg a rokonszenvindexe. A rangsor utolsó három helyezettje, csökkenő sorrendben: Thürmer Gyula, Kövér László és Csurka István. Népszerűségének csökkenését tapasztalhatja Orbán Viktor volt miniszterelnök, és immár hosszabb ideje Demszky Gábor főpolgármester is.
Jó esélyek az EU csatlakozásra
A Századvég és Tárki a felmérés során megkérdezte a közvélemény-kutatásban résztvevőket, hogy mit gondolnak az EU-csatlakozás közeledtével ebben a témában. A csatlakozás (59 százalékos) támogatottsága még mindig jóval nagyobb, mint 21 százalékos elutasítása. A megkérdezettek 15 százaléka bizonytalan. A biztosan szavazók hetvenhárom százaléka voksol majd igennel a csatlakozásra, és csupán 15 százalékuk ellene.
AZ MSZP támogatói inkább akarják az Uniós létet, ám a Fidesz táborában is többen vannak mellette, mint ellene. Az összes megkérdezett 66 százaléka jelezte, hogy biztosan elmegy majd szavazni az áprilisi EU-ról szóló népszavazásra.
|