Tasnádi nem bánja, hogy most minden sportos miniszter gyanús

2007.08.13. 15:04
Tasnádi Péter nem mondja meg, melyik miniszterrel beszélgetett titokban egy tölgy alatt. A Fidesz elővette egy korábbi nyilatkozatát, amelyben a háziőrizetes Tasnádi egy miniszter barátjával konspiratív módon megszervezett joggingos találkozóról mesélt. A Kormányszóvivői Irodának nincs tudomása titkos találkozóról.

"Én már nem nyilatkozom, csak nyiratkozom. Most is a fodrászom várom" - mondta Tasnádi Péter az Indexnek a hivatalban lévő miniszterrel történt állítólagos találkozójára vonatkozó kérdésre.

Egy tölgyfánál

Az agysorvadás tünetei miatt házi őrizetbe helyezett Tasnádi július közepén a Blikknek adott interjút. Amikor a lap arról érdeklődött, hogy "a régi, befolyásos barátok" vállalják-e még őt az 1004 napos börtön ellenére, egy név nélkül emlegetett minisztert hozott fel példaként. "Van olyan miniszter - most is az -, aki évekig jó barátom volt. Találkozni akart velem, de kérte, menjek fel a Normafához, csináljak úgy, mint aki kocog, és ott találkozzunk egy tölgyfánál. Találkoztunk."

Futkároztunk, ennyi

Tasnádi az Index kérdésére sem akarta megnevezni az állítólagos kormánytagot. Az előzetes letartóztatásból kiengedett Tasnádi csak annyit árult el, hogy a találkozó évekkel ezelőtt történt, de hogy rendőri felügyelet ideje alatt szervezték-e meg, azt már nem volt hajlandó megmondani. "Futkároztunk, ennyi. Most akkor mindenki gyanús, aki sportos életet él" - kommentálta a saját nyilatkozata által kavart politikai vihart a férfi.

Kapcsolatok, ügyek

Tasnádi állításáról érdeklődtünk a Kormányszóvivői Irodán is, ahol azt a választ kaptunk, hogy nincs tudomásuk az interjúban emlegetett találkozóról. A Blikk interjúját a fideszes Demeter Ervin ásta elő. Demeter a többek között felbujtóként elkövetett emberölés előkészületével és életveszélyt okozó testi sértéssel vádolt férfi történetét összefüggésbe hozta a Nemzeti Nyomozó Irodáról ellopott titkos nyomozati anyagokkal, amelyért a rendőrség szokatlan módon előre, a közlést megelőzendő, súlyos börtönbüntetésekkel fenyegette meg a sajtót. Meg nem erősített információk szerint az eltűnt iratok éppen a Tasnádi-ügyhöz tartoztak, és a gyanúsított kapcsolataira vonatkozó nyomozati adatokat tartalmaztak.