Tilos a rádiós
További Belföld cikkek
- Megérkezett a havazás, baleseteket és fennakadásokat okozott az utakon
- Uszály ütközött a Margit híd lábának, több hajóban is kárt tett
- Orbán Viktor: A békéről beszélni Európában olyan volt, mintha ördögöt idéznél
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
Az elnöki hivatal által kitiltva
Bencsik Gyula – Barangó műsorvezető társa – elsőként határolta el magát a szerencsétlen kijelentéstől. A Magyar Rádió külsőseként is dolgozó újságíróval a Kossuth Rádió Napközben című műsorának felelős szerkesztője év elején közölte, hogy határozatlan ideig nem tart igényt a munkájára. A közrádiónál nyolc és fél éve külsőző Bencsik főnöke, Jónás István azzal indokolta döntését, hogy nem tudott a Tilos Rádiónál folytatott tevékenységéről, valamint, hogy ő személy szerint nem tud azonosulni több, a kereszténység kérdéskörét érintő tilosos műsor gondolatvilágával.
Bencsik az Indexnek elmondta, hogy hét éve dolgozik párhuzamosan a Tilos Rádióban is, ottani működéséről mindenki tudott, és eddig senki sem kifogásolta. A médiatörvény szerint egyébként a nonprofit rádióknál végzett munka nem összeférhetetlen a közszolgálattal. Január első heteiben Bencsik megállapodott a Petőfi adó egyik műsorának szerkesztőivel, hogy ott folytatja tevékenységét. A héten azonban a Magyar Rádió portáján azt a felvilágosítást kapta, hogy az elnöki hivatal egyik alkalmazottja kitiltotta az épületből, ezért saját holmijáért sem mehet már be a szerkesztőségbe.
Választás elé állított rádiós
A Magyar Rádió Kossuth adójának főszerkesztője is választás elé állította Pálfi Balázst, az Önazonos című meleg műsor szerkesztőjét, aki a rádió számos népszerű műsorának is állandó közreműködője. Perjés Klára levélben tiltotta el Pálfit a Tilosban való további szerepléstől. Pálfi Balázs hosszú évek óta készíti a Tilos Rádióban a Szappanopera helyett című, melegekkel foglalkozó műsorát. Pálfi válaszlevelében annak a meggyőzödésének adott hangot, hogy a rádió belső szabályzata nem tiltja a nem nyereségérdekelt rádiókban való közreműködést. Erre Perjés még nem válaszolt, Pálfi mindazonáltal nem szeretné beszüntetni tilosos műsorát.
Rádió: szerdáig tart az elhúzodó értekezlet
Megpróbáltuk megszólaltatni a Magyar Rádió illetékeseit is, de az elnöki titkárságon azt a felvilágosítást kaptuk, hogy szerda előtt senki sem elérhető, mert a teljes vezetőség egy „elhúzódó értekezleten tartózkodik”.
Az egyik alapító üzleti okokból távozott
Közvetetten, de a botrány miatt hagyta ott a Tilost a rádió egyik alapítója és legnépszerűbb műsorvezetője, Nádori Péter.
A Narancs egykori felelős szerkesztője – ezt a munkáját egyébként egyszerűen kihagyta a cége honlapján olvasható szakmai önéletrajzából –, aki később a hvg.hu és az Origo szerkesztőségét is vezette, mostanában a pr-bizniszben utazik üzlettársával, Krecz Tiborral. A páros első nagyobb nyilvánosságot kapott közös médiaakciója Friderikusz Sándor A szólás szabadsága című műsorának elindítása volt. A program jó nagyot bukott, Kreczék távoztak, majd a műsor annyira azért összeszedte magát, hogy képernyőn maradjon.
Az Index információi szerint a két alapítóról elnevezett médiatanácsadó vállalkozás egy vagy több hazai ügyfele a Tilos-botrány kitörése után jelezte, hogy nem veszi ki jól magát, hogy pr-cégük egyik névadója rendszeresen műsort vezet a rádióban. Nádori ki is lépett a Müezzin című műsorból, amit szerda reggelente vezetett Bisztray Sándorral és Munk Veronikával. A Müezzin egy füst alatt meg is szűnt. Az ügyben beszéltünk Nádorival, aki megerősítette, hogy a dolgok nagyjából így történtek, de részletekbe nem akart belemenni. A tanulságokat pedig úgy foglalta össze, hogy „két lovat egy seggel nem lehet megülni”.