Bakiparádét közöl a BBC az elmúlt évtizedek legkellemetlenebb kiszivárogtatásairól, elszólásairól. Az összeállítás természetesen Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kiszivárgott beszédével kezdődik.
Dan Quayle amerikai alelnök akkor mondott búcsút elnöki álmainak, amikor egy iskolai helyesírási versenyen kijavította (természetesen helytelenül) az egyik kisgyereket, hogy a potato (krumpli) szó végén még van egy e betű.
Arnold Arnold Schwarzenegger többször került kellemetlen helyzetbe. A legismertebb talán az, amikor egy kongresszusi képviselőasszonyról azt mondta, hogy forró vére valószínűleg fekete és latinó őseinek köszönhető.
Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök is híres beszólásairól. Leghírhedtebb mondata talán az volt, amikor egy német EP-képviselőnek mondta azt, hogy szívesen beajánlja a kápó szerepére egy készülő, koncentrációs táborokról szóló filmben, mert szerinte illene hozzá a szerep.
Ronald Reagan híres rádiós bakija: a volt amerikai elnök elnök nem tudta, hogy már adásban van, és azt mondta, hogy „ezekben a pillanatokban írtam alá azt a törvény, melyben örökre törvényen kívül helyezem a Szovjetuniót. A bombázást öt percen belül megkezdjük”.
George Bush a G8-ak oroszországi találkozóján „Yo, Blair” felkiáltással üdvözölte Tony Blait brit miniszterelnököt, majd folytatta: „le kéne állítani a Hezbollahot erről a szarságról”. A beszélgetést egy bekapcsolva felejtett mikrofon rögzítette.
Néhány százan gyűltek össze a Kossuth téren, hogy Gyurcsány Ferenc nyilvánosságra került hangfelvétele miatt tiltakozzanak. A be nem jelentett tüntetésen egyre többen vannak, és egyebek közt a kormány leváltását, új választások kiírását követelik. A rendőrség egyelőre békésen reagál a történésekre. Az eseményeket online közvetítjük.
A parlament előtti tüntetést Gyurcsány Ferenc május végi, az MSZP balatonőszödi frakcióülésen mondott heves beszédének nyilvánosságra kerülése váltotta ki. A miniszterelnök a zárt ülésen arról beszélt, hogy nyilvánvalóan végighazudták az utolsó másfél-két évet. Azt mondta, ha felteszik a kérdést, hogy az utóbbi négy évben mit tettek, nyilvánvalóan nem találnak olyan kormányzati intézkedést, amire büszkék lehetnének, azon túl, hogy "a szarból visszahoztuk a kormányzást a végére". Bővebben >>>
A tömegben feltűnt Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője is, aki az Index kérdésére azt mondta, azért van itt, mert nem érti, hogy azok után, ami történt, miért nem mond le a kormány.
Megjelent egy hangszórós rendőrautó is, de egyelőre nem szólították fel távozásra a zajos tömeget.
A tömeg a spontán kialakult tüntetésen eddig a következő jelszavakat skandálta: "Elkúrtad, elkúrtad", "Vesszen a kormány!", "Táncolj, Feri!", "Magyar rendőr velünk van", "Gyurcsány gyere ki". Legutóbb azt kiáltották, hogy "Ötvenhat, ötvenhat".
Újabb tucat rendőr érkezett a térre rohamsisakban. Az Országház körüli kordonnál álló sorfal pedig néhány lépéssel közelebb húzódott a tömeghez. Az emberek erre azt skandálták: "Magyar rendőr velünk van, magyar rendőr velünk van".
A tüntetés kezdetén leginkább fiatalok voltak a téren, most már nagyon vegyes a társaság, középkorú és idős embert is látni.
Tudósítónk a Parlament hatos kapujánál látta Petrétei József igazságyügy-minisztert, aki a gyülekező tömeget szemlélte.
Tudósítónk a Parlament előtt gyülekező tömegben látta Csurka Istvánt, a MIÉP elnökét. A pártelnok az Index kérdésére, hogy miért van itt, először azt mondta, hogy kedve volt kijönni. Utána kifejtette, hogy amint ő azt korábban megírta, alkotmányozó nemzetgyűlésre van szükség. Szerinte nem új kormány, hanem új rendszer kell Magyarországon.
Érkezett egy rendőrségi csapatszállító autó, s azt megelőzően két Ford Transittal is jöttek újabb rendőri erők a térre. Megjelent Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitánya is. A tömeg azt skandálja: "Gyurcsányt vigyétek!".
Választási és kampányidőszakban előzetes bejelentés nélkül is lehet tartani politikai összejöveteleket, ezért a rendőrség szerint a mostani tüntetés nem illegális, mondta az Index tudósítójának Gergényi Péter Budapest rendőrfőkapitánya.
A rendőrség elsődleges feladata a helyszínen a Parlament mint védett objektum biztosítása, és az esetleges törvénysértések megakadályozása - közölte a főkapitány.
Egyfolytában esik az eső. Helyszínen tartózkodó tudósítónk már érzi a történelem szelét is. Szerinte a vasárnap esti tüntetés a történelemkönyvekbe "esernyős éjszakai forradalom" néven vonul majd be.
Rendőrautók zárták le a Kossuth térre vezető utcákat. Eddig ugyanis az arra járó autósok közül sokan dudálással fejezték ki egyetértésüket, s többen a győzelem jelét mutatták az autókból. Ennek most vége.
Hivatalos rendőrségi becslés nincs arról, hányan lehetnek a téren. Tudósítónknak egy tömegbecslésben járatos rendőr nem hivatalosan azt mondta, szerinte 600-700 ember lehet a Kossuth téren. Az MTI több mint ezer emberről ír, a HírTV 2000 emberről beszél.
A helyszínen tartózkodó Petrétei József igazságügy-miniszter nem kívánt nyilatkozni az Indexnek. A tárca vezetője Gergényi Péter rendőrfőkapitány mellett áll a Parlament 6-os kapujánál, és nézi a tömeget.
A téren a tüntetők beszélgetnek a rendőrökkel, azt mondják nekik, hogy ők is bérből élnek, így tudják miről van szó, miért jöttek ide az emberek. A rendőrök is viszonylag jókedvűek, egymás között arról beszélnek, hogy biztos a téren maradnak reggelig.
Bár több Kossuth térre vezető utca le van zárva, tudósítónk látta, hogy kezükben zászlókkal újabb tüntetők érkeznek a térre.
A tömeg a hangoskodókat vagy radikálisabb kijelentéseket tevő személyeket leinti - tapasztalta tudósítónk. A tüntetésről szóló fórumon valaki azt írja: "néhányan biztos azt hiszik, hogy a neonáci, meg jobbikos/miépes fiatalok vannak kint, senki más. Néhány magyar zászlót látni lehetett a tömeg elejéről, de semmi több nem volt. Meg ez teljesen normális ilyenkor."
A szemtanú szerint "amikor megjelent a MIÉP-es Csurka, akkor pedig a tömeg a "Nem kell Csurka!" rigmusba kezdett bele."
A Hír Tv információi szerint Zalaegerszegen is az utcára vonultak az emberek, s a Gyurcsány-beszédből való mondatokat skandálják. A hírcsatorna a Kossuth téren már háromezer tüntetőről beszél.
A Kossuth téren lévő tömeget nehéz megbecsülni, mert az emberek szétszórtan állnak. Tudósítónk szerint most már ezer fölött van az emberek száma. A Hír Tv háromezer emberről beszél.
A Parlament körül körülbelül 250 rohamsisakos rendőrt látnak a távirati iroda tudósítói.
A tömeg egy része Gyurcsány Ferenc házához indult demonstrálni - olvasható a Magyar Nemzet online kiadásában.
Egy húsz-harminc fős csoport egy nagy magyar zászlóval a "Sólyomhoz a várba" felkiáltásokkal igyekszik átjutni a tömegen.
Többen jönnek mint mennek, mondta tudósítónk, aki szerint most már biztos, hogy több ezren vannak a téren.
A Hír Tv szerint kezd szervezetté válni a tüntetés, valakik hangosításról próbálnak gondoskodni, más esőkabátokat osztogat a téren. Időközben egyébként elállt az eső.
Az eddigi hagyományos rendőri egyenruhás erők helyett egyre több pajzsos, rohamsisakos rendőrt lát a téren az Index tudósítója.
Tudósítónk a Kossuth téren látta feltűnni a Jobbik Magyarországért Mozgalom tábláját a tömegben, s van árpádsávos lobogó is.
A Kossuth tér környékén lévő kocsmák, kávézók nyitva vannak és mindenki a Hír Tv-t nézi. Terepszemlén lévő tudósítónk szerint olyan a hangulat mint a foci vb idején, az emberek a tévében elhangzó kijelentésekre hangosan helyeselnek.
A Kossuth téren kialudt a díszkivilágítás, a tömeg azt skandálja, "kapcsold vissza". Ezt megelőzően meg azt kiáltották, hogy "mocskos MSZP" és "mocskos SZDSZ".
A rendőrség lezárta a Gyurcsány Ferenc házához vezető utat, amelyet már korábban egyirányusítottak. Tudósítónk jelentése szerint a Szemlőhegy úton tizenegy rendőr néz farkasszemet húsz tüntetővel.