A Harmadik Út Csurka István, Kovács Dávid és Balczó Zoltán részvételével megtartotta záró sajtótájékoztatóját. Csurka István, a MIÉP elnöke azt mondta: „Az eredmény már nem fog lényegesen változni, a négy parlamenti párt újra elfoglalta helyét a parlamentben, mi ötödikek vagyunk. A MIÉP a függő kerületekben oda állna ahonnan támogatást kaphat, de nem kaptunk támogatást senkitől, csak elhallgattatást és akadályoztatást, ezért számunkra a további támogatások érdektelenek.”
„Ez a választás minden volt, csak nem szabad és tiszta, mert aránytalan volt a kampányra fordítható anyagiak mértéke és a médiához jutás. Ezért nekünk a média által kijelölt helyet sikerült elfoglalnunk, és a magyarságra sötét esztendők várnak.”
Kovács Dávid, a Jobbik elnöke úgy véli, hogy „16 év alatt a köztársaság demokratikus álmától eljutottunk a média által irányított puha diktatúráig”. A második fordulóról azt mondta: „A Jobbik kormányváltást akar, de önként nem lép vissza, nem támogat más pártot, azonban ha megkeresik, nyitott a tárgyalásokra. Az ország végérvényesen a liberalizmus karjába került, mert az SZDSZ szélsőséges párt, az MDF pedig liberálisabb, mint az SZDSZ. A jobboldal sorsa, a nemzet jövője a két törpepárt kezébe jutott.”
Míg Csurka kijelentette, hogy nem támogat senkit, addig Kovács hangsúlyozta, hogy a kormányváltás érdekében nyitott a tárgyalásokra.
Az MSZP nyerte a választások első fordulóját; a szocialisták listán és egyéniben is megverték legnagyobb riválisukat. Az SZDSZ és az MDF is bent van a parlamentben. Az SZDSZ több szavazatot kaptt, mint négy éve, Dávid Ibolya azt állítja, Gyurcsánynak és Orbánnak sem akar segíteni. Intenzív két hét várható, a két nagy párt nagygyűlést szervezett hétfőre, Budapestre. Választási hírek percről percre.
Maradunk a konstruktív ellenzékiségnél, mondta határozottan Herényi Károly, az MDF frankcióvezetője a Klubrádiónak. A döntést logikusnak nevezte a rádióban Csizmadia Ervin politológus, hiszen egy kis pártról van szó, amely "még nincs kész". Herényi nyilatkozatakor még csak 4,99 százalékon állt a párt, azóta már elérték az öt százalékot.
Herényi Károly az Indexnek a Fidesz felevetésére, miszerint tárgyalásokat kezdeményeznek a második forduló előtt, azt mondta, korai még erről beszélni, de a külső támogatást elképzelhetőnek tartják.
Infarktusközeli állapotban az MDF. Egyre többen mondják, hogy nem bírom, nem bírom, de 4,99-es eredménynél már akkora üdvrivalgás volt, hogy mindenki azt mondta, hogy megvan az 5 százalék.
Kközben megérkezett Boros Péter is, és elmondta, hogy koalícióra az MDF egyik párttal sem lép, de külső támogatást, megfelelő garanciákkal, el tud képzelni a Fidesznek. A párt ellenzéki szerepre készül, nyilatkozta Herényi Károly is. Többször elhangzott, hogy a felelőtlen Fidesszel nem hajlandóak együttműködni, a koalícióhoz túl sok a sértés és a seb. Tíz órakor Dávid Ibolya sajtótájékoztatót tart.
Igaza volt Csoóri Sándornak, amikor azon a csodálatos Kossuth téri gyűlésen arról beszélt: korán jött ez a szabadság, ez a demokrácia. Ez a nép nem képes felismerni saját érdekét, nem látja, kik azok, akik érte politizálnak, és kik ellene. Néhány felkapott, félreértelmezett szlogennel terelhető, buta csürhe. Valóban körmöst és korbácsot érdemel.
Autonómiát Igaz-Magyarországnak!
A további hat választókerületből háromban szocialista, háromban fideszes jelölt nyert, a szavazatokat mind a hét választókerületben feldolgozták. Békéscsabán, Békésen és Gyulán a Fidesz-KDNP jelöltjei (Vantara Gyula, Erdős Norbert és Tóth Imre), Orosházán, Mezőkovácsházán és Szeghalmon MSZP-jelöltek (Fetser János, Karsai József és Veress József) szereztek első helyet, de mandátumhoz nem jutottak.
"A politikai üzeneteinkről szóló kampányunk erőtlen volt" - gyakorolt önkritikált a Klub rádióban Fodor Gábor, az SZDSZ ügyvivője. Az imidzskampány Kovács Pistivel szerinte viszont rendben volt. Fodor azt várja, hogy végeredményben akár a 6 százalékot is elérhetik a listákon (ez azóta meg is történt). A liberális párt most egy nélkülözhetetlen, de kicsiny formáció, fogalmazatt Fodor Gábor, aki szerint ezen változtatni kell, és az SZDSZ-nek van is esélye a növekedésre.
A liberális politikus bírálta a Fideszt, amely máris csalásokról beszél. A módszer Fodor szerint ugyanaz, mint négy évvel ezelőtt. A lényeg, hogy ne kelljen szembenézni a vereség okaival. Itt már a Fidesz legfelső vezetőinek személyes jövőjéről van szó, mondta Fodor, aki úgy véli, nem azonnal, de a Fideszben erjedési folyamat kezdődik majd.
Óvatosságra intett a választási eredmények eddigi ismeretében Szijjártó Péter Fidesz-szóvivő. Arra hívta fel a figyelmet, hogy senki nem tudhatja, a feldolgoztlan 10 százaléknyi szavazatmennyiség milyen akaratot takar. Ismételten leszögezte, bár voltak olyanok, akik félelmet próbáltak kelteni a választókban, az emberek többsége nem ijedt meg, és részt vett a választásokon.
Arra a kérdésre nem tudott válaszolni, hogy Orbán megérkezett-e a helyszínre, és mikor értékeli az eredményeket. Reményét fejezte ki, hogy a két forduló közötti kampány nem lesz durva, és megígérte, az ellenzéki párt mindent meg fog tenni, hogy kormányváltás legyen.