A Harmadik Út Csurka István, Kovács Dávid és Balczó Zoltán részvételével megtartotta záró sajtótájékoztatóját. Csurka István, a MIÉP elnöke azt mondta: „Az eredmény már nem fog lényegesen változni, a négy parlamenti párt újra elfoglalta helyét a parlamentben, mi ötödikek vagyunk. A MIÉP a függő kerületekben oda állna ahonnan támogatást kaphat, de nem kaptunk támogatást senkitől, csak elhallgattatást és akadályoztatást, ezért számunkra a további támogatások érdektelenek.”
„Ez a választás minden volt, csak nem szabad és tiszta, mert aránytalan volt a kampányra fordítható anyagiak mértéke és a médiához jutás. Ezért nekünk a média által kijelölt helyet sikerült elfoglalnunk, és a magyarságra sötét esztendők várnak.”
Kovács Dávid, a Jobbik elnöke úgy véli, hogy „16 év alatt a köztársaság demokratikus álmától eljutottunk a média által irányított puha diktatúráig”. A második fordulóról azt mondta: „A Jobbik kormányváltást akar, de önként nem lép vissza, nem támogat más pártot, azonban ha megkeresik, nyitott a tárgyalásokra. Az ország végérvényesen a liberalizmus karjába került, mert az SZDSZ szélsőséges párt, az MDF pedig liberálisabb, mint az SZDSZ. A jobboldal sorsa, a nemzet jövője a két törpepárt kezébe jutott.”
Míg Csurka kijelentette, hogy nem támogat senkit, addig Kovács hangsúlyozta, hogy a kormányváltás érdekében nyitott a tárgyalásokra.
Az MSZP nyerte a választások első fordulóját; a szocialisták listán és egyéniben is megverték legnagyobb riválisukat. Az SZDSZ és az MDF is bent van a parlamentben. Az SZDSZ több szavazatot kaptt, mint négy éve, Dávid Ibolya azt állítja, Gyurcsánynak és Orbánnak sem akar segíteni. Intenzív két hét várható, a két nagy párt nagygyűlést szervezett hétfőre, Budapestre. Választási hírek percről percre.
Még nem fordult elő olyan, hogy egy a parlamentből kiesett párt újra bekerül az Országgyűlésbe, most ez történt a KDNP-vel, mondta Semjén Zsolt a köztévében. A párt elnökének igaza van, hiszen a KDNP a Fidesszel közös listán indul. Így hivatalosan felezik a listás szavazatokat, vagyis elvileg jelenleg 22 százalékon áll. Igaz, ebben az esetben a Fidesz is csak 22 százalékon. Semjén megköszönte azt is, hogy Kalocsán sokan szavaztak rá, így vezet. Mint ismert, Semjén Bagó Zoltán visszaléptetése után lett jelölt. A Fideszes politikus ugyanis fenyegetéssel próbálta visszalépésre rávenni az MDF-es Romsics Imrét.
Az RTL stúdiójának pártszimpátia alapján csoportosított celebjei közt bal oldalon helyet foglaló egykori valóságshow-nyertes - aki közismerten MSZP-aktivista - politológusi elemzést adott a várható végeredményről. Szerinte az eredmények feldolgozottságát tekintve Budapest döntő szerepet fog játszani, legalábbis az eddigi tendenciákból ezt a következtetést vonta le. Szabolcs további 3-4 százalékos előnyt jósol az MSZP-nek , az SZDSZ-t 6 százalék fölé várja, és kifejezte reményét, hogy az MDF is bekerül, mert "színes parlamentet" szeretne látni.
Szintén hozzá fűződik a frappáns megfigyelés, miszerint "Gyurcsány Ferenc először volt gazdag ember, és csak aztán miniszterelnök, Orbán Viktor viszont először lett miniszterelnök, és ebből gazdag ember". A stúdióközönség ovációjára a másik oldalról sértődötten megjegyzik: "A tapstól ez még nem lesz igaz."
Úgy tűnik nem, vagy csak nagyon nehezen szerez egyéni választókerületében (Pest megye 12.) ötödszörre is mandátumot Kuncze Gábor. Az SZDSZ elnöke Szigetszentmiklóson jelenleg csak a harmadik a szavazókörök közel hatvan százalékának feldolgozása után.
Az MSZP-s Varjú László, aki négy éve az első helyről lépett vissza a liberális politikus javára, 37,46 százalékkal áll, csak néhány száz szavazattal szerzett kevesebbet nála Hoffmann Pál, a Fidesz-KDNP jelöltje.
Kuncze veresége egy korszak végét jelentené a Csepel-szigeten, hiszen a rendszerváltás óta minden választást megnyert. ’90-ben még csak kétszáz szavazattal volt jobb az MDF-es jelöltnél, 1998-ban és 2002-ben is a most szintén második fideszes Hoffman Pált győzte le, mindkétszer a második fordulóban.
Kuncze négy éve is csak a harmadik volt az első forduló után, de akkor 26,13 százalékot gyűjtött, míg Varjú 32,98-at, Hoffman 31,38.
„Nem foglalkozunk a jelenlegi állással, sem a közvélemény-kutatók által prognosztizált eredménnyel – jelentette ki Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője a Hír TV-nek. - Megvárjuk a végeredményt, és majd akkor reagálunk.” Az MDF szereplésére sem akart kitérni, mint elmondta, hol fenn van, hol lent, amíg nincs hivatalos végeredmény, nem figyeli, de véleménye szerint döntő lesz a Fórum szempontjából, milyen lesz a budapesti feldolgozottság.
Az MSZP „feljavulásával” kapcsolatban elmondta, nincs forgatókönyvük a köztes állásokra, majd a százszázalékos feldolgozottság után reagálnak az eredményre.
"Ez a nép egy nagy sz@r lett, nem érdemel ez sem Viktort, sem Fideszt, hanem egy jó nagy cumit a szájába megy egy csomagot a nyakába. Ennyit erről a népről... " - írja a gondola fórumán egy kolléga. Bizony, Kádár népe elfelejtette, ki ő, mi ő, honnan jött és mi a dolga. Ki fogja így újraevangelizálni Európát?
Autonómiát Igaz-Magyarországnak!
Tolna öt körzetéből négyben a Fidesz jelöltje vezet, csak Dombováron lehet szocialista győzelem, itt viszint 92 százalékos feldolgozottság mellett 49 százalék felett áll az MSZP-s Tóth Gyula.
A fideszes belharcok sújtotta Makón 1994 után várhatóan újra szocialista győzelem születik – nem kizárt, hogy már az első fordulóban. A szavazatok 88,88 százalékának összeszámlálása után Buzás Péter 50,11 százalékkal az első helyen áll a fideszes Martonosi György előtt.
A Fidesz makói országgyűlési képviselője decemberben azt állította, hogy a Polgári Szó című kampánylap miatt a rendőrség és a helyi ügyészség pártállami módszerekkel dolgozva akarja őt meghurcolni, mert abban megjelent egy cikk az MSZP-s polgármester gazdagodásnak történetéről. Még Demszky is kiállt a sajtószabadság mellett, de később kiderült, hogy az ügyben valójában egy helyi fideszes aktivista tett feljelentést, mert a "közönséges hangnemű", névtelen újság a városi fideszeseket, a Fidelitast és a polgári köröket is jól befeketítette. Bővebben>>>
Az Index megkérdezte Csurka Istvánt, hogy a MIÉP csatlakozna-e a Munkáspárthoz, és utcára vonulna-e. Csurka szerint „az emberek nem fognak az utcára vonulni, mert a választói elégedetlenséget elnyomja a média túlsúlya. A játék tovább folyik a magyarság kiszorítására saját hazájából. Thürmer jól mondja, de embere nincs hozzá”.
Arra a kérdésre, hogyha mégis utcára mennének az emberek, csatlakozna-e a MIÉP, azt válaszolta, hogy „majd meglátjuk”. „Az MSZMP még annyi nyilvánosságot sem kapott, mint mi, pedig mi is ki voltunk szorítva a médiából” – mondta a MIÉP elnöke.
Ellentétes hírek keringenek arról, hogy megérkezett a Fidesz választási központjába Orbán Viktor, a Fidesz miniszterelnök-jelöltje. A fotósok között elterjedt a hír, hogy esetleg valami hátsó bejáraton becsempészték volna, ugyanakkor sem a sajtóteremben, sem az első emeleten szurkolók között nem bukkant még fel a volt kormányfő.
Az első emeleti nagyteremben szinte síri csendben várják a drukkerek az eredményeket, hangos éljenzések hallhatóak, amikor egy ellenzéki vagy fideszes jelölt áll győzelemre. A drukkerek között feltűnt Csoóri Sándor író, illetve Salamon László fideszes képviselő is. Arról egyelőre nincs hír, hogy mikor lesz sajtótájékoztató.