További Belföld cikkek
Simó minden vádpontot elismerve közölte, hogy valóban a vádiratban megjelölt összegeket vette át a kérdéses szolnoki cégektől. A kooreográfia szerint ,,Attila telefonált" és megmondta, hogy a Mahir Szolnok vezetője ki(k)hez menjen a pénzért. Ezeket az összegeket Simó futtatta keresztül a cégen, a számlák ellentételeként pedig reklámtevékenységet tüntettek fel.
Várhegyi Attila |
A tárgyaláson arra is történt utalás, hogy a kampánypénzek iránt csak akkor kezdett érdeklődni a KBI (1997-ben járunk), amikor a telekügyletek miatt korábban indult eljárás egyik érintettje felvetette: érdemes lenne megnézni a szolnoki Fidesz 1994-es kampányát. A teljes képhez hozzátartozik: Simó és a cégek többsége a néhány tíz- vagy százezres ,,szimpátia-adományok" kapcsán igen csekély büntetésre számíthat.
A Pest Megyei Bíróság nem hallgatta ki a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel, vesztegetéssel és magánokirat-hamisítással vádolt Várhegyit. Az ügy súlyosabb része ugyanis ez a vádpont, ahol az ügyészség szerint Várhegyi bizonyos cégek kezére az önkormányzat, a közgyűlés megkerülésével, nincs rá jobb szó, átjátszotta az ingatlanokat. E körben viszont csupán egy olyan cég érdekelt, amely saras a kampánypénzekben is, ez pedig az L+L Mérnöki Iroda, amely érdekes módon a legnagyobb összeget, 625 ezer forintot juttatta el a Fideszhez.
A védelem elsősorban Simó személyes sértettségére próbálta ráirányítani a figyelmet - a volt Fidesz-tagot pártja visszahívta egy önkormányzati bizottságból -, ám a másodrendű vádlott elmondta: első KBI-s meghallgatásán még mellébeszélt, ,,védte az ügyet". Hazafelé a vonaton felhívta Várhegyi Attilát és a szolnoki polgármester hozzáállása után határozott úgy: nem tarja tovább a hátát. A politikai államtitkárt egy hét múlva hallgatja meg a bíróság.