Tizenegy évet kapott a feleségét feldolgozó hentes
A hatóságoknak más bizonyítékok híján arról kellett dönteniük, hogy a vádlott rendőrségen többször megismételt beismerő vallomásának, vagy pedig az azt visszavonó és három éven át következetesen hangoztatott tagadásának hisznek-e. Az LB szóbeli indoklásában kiemelte a beismerő vallomásról készített rendőrségi videofelvétel bizonyító erejét. A felvételeken az Legfelsőbb Bíróság szerint egy megrendült, összetört, síró ember látható, aki rádöbbent cselekménye súlyára, és számot ad róluk. Az LB nem fogadta el azt a vádlotti, illetve védői érvelést, hogy a beismerés rendőri fenyegetés, pszichikai nyomás eredményeként született.
Semmilyen bizonyítékot nem találtak
A hatóságok a leggondosabb szakértői vizsgálatok mellett sem találtak értékelhető tárgyi bizonyítékot se a kutyatelepen, se a Duna-hídon, se pedig a maradványok szállítására használt autóban. Ezzel kapcsolatban a védő azzal érvelt: teljességgel lehetetlen, hogy egy ilyen cselekmény után ne maradnának nyomok. Erre hivatkozva az ügyvéd megalapozatlanság, felderítetlenség címén az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezését és új bizonyítási eljárás lefolytatását indítványozta.
- Hol a felesége, ön látta utoljára - kérdezték az LB-n az utolsó szó jogán előadott védekezése közben Paróczait. - Ezt már sokan kérdezték tőlem, de láthatják - mutatott megbilincselt csuklójára a vádlott - meg van kötve a kezem, ez ügyben semmit nem tudok tenni. Az LB ítéletének indoklásában megjegyezte: bár ügyészi fellebbezés hiányában nem súlyosíthatja az elsőfokú döntést, úgy véli: megfelelő rosszallást kellene hogy maga után vonjon a tett kegyetlen brutalitása, az a körülmény, miszerint az elkövető úgy tüntette el áldozatát, gyermekei anyját a földi létből, hogy még eltemetni sem lehetett.