Életfogytiglanra ítélték a liege-i pedofil gyilkost
A kéthetes tárgyalás során az esküdtszék – mint azt kedden bejelentették – minden kétséget kizáróan bizonyítottnak találta a vádat, amely szerint a marokkói szülőktől származó, de 1967-ben Belgiumban született Abdallah Ait Oud 2006. június 9-én elrabolta, majd megfojtotta a 7 éves Stacy Lemmenst és a 10 éves Nathalie Mahyt. Utóbbi kislányt a tettes a gyilkosság előtt meg is erőszakolta.
Az ítélet szerint a férfi kétrendbeli emberölés, nemi erőszak, szemérem elleni erőszak, kínzás, fogva tartás és emberrablás cselekményében bűnös.
A lányok egy zsibvásári forgatagban tűntek el, miközben Stacy anyja és Nathalie apja – akik élettársak voltak – egy közeli kávéházban szórakoztak. A lányok holttestét három héttel később találták meg egy vasúti pálya közelében.
Ait Oud – akit korábban már elítéltek, majd pszichiátriai kezelését rendelték el fiatalkorú sérelmére elkövetett erőszakos közösülés bűncselekménye miatt – a per során végig ártatlanságát hangoztatta, a keddi esküdtszéki döntés kihirdetésekor pedig rövid időre eszméletét vesztette.
Ügyvédje a fölmentését kérte, arra hivatkozva, hogy védence bűnösségével kapcsolatban számos kétely merül fel. Annak idején ő maga jelentkezett a rendőrségen, amikor a tévéből megtudta, hogy rá terelődött a gyanú, és keresik.
Az ügyész arra hivatkozott, hogy Ait Oud nadrágján megtalálták az egyik kislány trikójának szálait és a másik kislány hajszálát. Ruházatán olyan pollenek is voltak, amelyek előfordulnak a holttestek megtalálásának a helyszínén. A férfi a tett elkövetésének napján ott volt a zsibvásárban.;
Mindez azonban – bármennyire nyomós – csupán közvetett bizonyíték. A Le Soir című belga lap internetes honlapján a hírhez kapcsolódó olvasói vélemények közt többen fogalmazták meg aggályukat a súlyos ítélet miatt, annak ellenére, hogy Belgiumot mélyen felkavarta az egy évtizeddel korábbi Dutroux-ügy után elkövetett újabb pedofil gyilkosság.
A belga jog szerint az életfogytiglani szabadságvesztésre ítéltet legkorábban húsz év elteltével lehet feltételesen szabadlábra helyezni. Aid Out esetében azonban az ítélethez hozzáfűzték: e húsz év elteltével a hatóságok mérlegelési jogot kapnak, és akár további tíz évvel meghosszabbíthatják a fogva tartást.