A képek között van 10 Czóbel Béla festmény, illetve Johann Hugó Erdőben pihenő nő című védett olajfestménye, és Vajda Lajos Fekete önarckép című védett olajfestménye. A rendőrség hétfőn honlapján megjelentette az ellopott képek adatait.
Jövedelmező üzletág
Cserneczki Zsolt nyomozó a nyomozás érdekeire hivatkozva nem közölt részleteket a betörés körülményeiről.
A rendőrség tájékoztatása szerint az utóbbi időben egyre több műkincs-ügyben kell eljárniuk. A tendencia nem véletlen, ugyanis a kábítószer-, és az illegális fegyverkereskedelem után az illegális műtárgy-, műkincs-kereskedelem, és csempészet az egyik legjövedelmezőbb üzletága a szervezett bűnözésnek, azon belül is többek között a pénzmosásnak.
Adatbázis kellene
A hatóság szerint a nyomozás sikerében döntő szerepe van annak, hogy az adott ország bűnüldöző szervei rendelkeznek-e az ellopott, elveszett műtárgyak leírásait tartalmazó, naprakész fényképes nyilvántartással. Magyarországon nincs ilyen.
A rendőrség ezúton is kéri, jelentkezzenek a 443-5339/31-862-es, vagy a 107-es segélykérő telefonszámon, akik bármilyen információval segíthetik a nyomozást.
A kiscelli képei nem kerültek elő
Fél éven belül a mostani már a második nagy képlopási ügy. Tavaly nyáron két harminc év körüli férfi tört be a Kiscelli Múzeumba, és onnan mintegy 100 millió forint értékben négy festményt vittek el.
Máig nem kerültek elő Czóbel Béla a Szakácsnő, 90x72,5 centiméteres, valamint a Lila csendélet, 71x61 centiméter méretű művei, valamint Márffy Ödön a Vacsorázó társaság 50x60 centiméteres és Szobotka Imre, 60x90 centiméteres Piac című festménye.