További Bulvár cikkek
Az őr véletlenül rájött a kódra?
A 24 éves ruzsai férfi személy- és vagyonőrként dolgozott az egyik szegedi bank devizafiókjában. Tavaly decemberben egy véletlen során rájött a pénzváltó automata riasztójának kódjára, majd pedig megszerezte és lemásolta az intézmény kulcsait. Ez év február 13-án Tóth Zsolt arról értesült, hogy a pénzváltó automatába egy adminisztrációs hiba miatt dupla mennyiségű pénzt, körülbelül hatmillió forintot szállítanak.
Egy nappal később, zárás után, a férfi visszatért a bankfiókhoz, azt a másolt kulcsokkal kinyitotta, kiiktatta a pénzváltó automata riasztórendszerét, majd az automata ajtaját a magával hozott feszítővassal kinyitotta, és a résen benyúlva eltulajdonított 900 ezer forintot.
Elásta az őr a "szajrét"
Az automatában lévő további ötmillió forintot is megpróbálta elérni, de ez nem sikerült, így negyedóra elteltével felhagyott a próbálkozással, és elmenekült a helyszínről, a rabolt pénzből elköltött 20 ezer forintot, a többit elásta. Tóth Zsolt a bankfiók alkalmazottainak rendőrségi kihallgatása során bevallotta tettét. A férfi a gyorsított eljárásban tartott tárgyaláson is bűnösnek vallotta magát, és feltáró beismerő vallomást tett.
Elsőfok
Az első fokon eljáró bíróság javára írta a büntetlen előéletét, a beismerő vallomást, és azt, hogy a rabolt pénz megkerült. Tóth Zsolt terhére rótta azonban, hogy foglalkozása szabályaival durván visszaélve követte el tettét. Mindezért a törvényi minimumban kiszabható két év börtönbüntetésre ítélték a férfit. Az ítélet ellen vádlott és védője fellebbezett, tényállás téves megállapítása miatt, arra hivatkozva, hogy a vádlott nem tudta, mennyi pénz van az automatában.
Elutasított fellebbezés
A Csongrád Megyei Bíróság kedden született ítéletében a fellebbezést elutasította, egyebekben az elsőfokú ítéletet helybenhagyta. Az indoklásban elhangzott: a rendelkezésre álló tények nem hagynak kétséget, hogy Tóth Zsolt szándéka kétmillió forintot meghaladó rablásra irányult, tettében mindössze az idő rövidsége és az automata nyílásának szűkössége akadályozta meg.
A fellebbezések elutasítása után a másodfokú bíróság hivatalból felülvizsgálta és kiegészítette az elsőfokú ítéletet azzal, hogy Tóth Zsoltot a személy- és vagyonőr foglalkozástól tiltotta el tíz évre, és börtönbüntetésébe beszámítani rendelte az előzetesben töltött időt. A bíróság kiegészítette a tényállást azzal, hogy a vádlott alkalmazásának feltétele volt a büntetlen előélet, ezért azt az enyhítő körülmények sorából mellőzni rendelte. A férfi büntetése háromnegyedének letöltése után, másfél év elteltével feltételesen szabadlábra bocsátható.