További Bulvár cikkek
![]() |
Dwight D. Eisenhower A People to People kulturális és idegenforgalmi világszervezet alapítója |
-Nálunk nemrég indult a szervezet, pedig Európában, Ázsiában, és Amerikában rendkívül népszerű a kezdeményezés. Ráadásul nem áll meg a turizmusnál, mert ha valakinek olyan dologra van szüksége, ami nálunk nem beszerezhető, a kapcsolatok révén, heteken belül megoldódhat minden problémája - mondja Hey Lóránt a magyarországi szervezet elnöke.
Tolerancia és megértés
A People to People világszervezetnek jelenleg 39 tagországa van, amelyeknek kétszáz irodájában történik folyamatos adatáramoltatás. A kezdeti filozófia azonban sokkal általánosabb volt, mint a turisták napi gondjainak csökkentése. Eisenhower az alakuló konferencián a tolerancia, és a megértés szavakat íratta a szervezet zászlajára, ami kellően megfoghatatlan ahhoz, hogy ezen hasábokon minden ízében megfogjuk. Persze a kultúra sokszínűségét hirdető programok nagy népszerűségnek örvendtek, a Föld nevű bolygón mégis a csekély összegből finanszírozható ,,utazás-utaztatás" szekció maradt. Mindezek ellenére a szervezetet hazánkban a 260 tagon kívül szinte senki sem ismeri.
Ki lehet az elnök!?
A Magyar Turizmus Rt.-nél például még soha sem hallottak róla, és könnyen gyanítható, hogy a hivatal munkatársnőjének John Lennon ugrott be a szervezet nevéről, nem pedig a rengeteg érdeklődő. Az Index hasonló módon járt az amerikai nagykövetségnél is, bár a tisztségviselő dicséretére legyen mondva, egy órán belül előkerült a szervezet website-ja. Ennek ellenére a magyarországi elnök információját, miszerint a szervezet feje a mindenkori amerikai elnök, enyhe bizalmatlanság fogadta, majd határozott tagadással zárták le hivatkozásokkal telített vitát.
Piramisjáték és bolsevizmus
![]() |
A People to People világszervezetnek jelenleg 39 tagországa van |
-A szervezetben nem volt szó szoros értelmében vett reciprocitás. Külföldön megértették, hogy nem rendelkezünk erős anyagi bázissal, és elfogadták, hogy a bolsevizmus bukása után, örülünk, hogy élünk. - mondja Váralljai, és Háry Marianna nevét említi, aki többször is járt az Egyesült Államokban a People to People jóvoltából.
Nem minden papsajt
Háry Marianna szívesen idézi fel a mozgalom kezdeti erőpróbáit, mivel ő volt az avatatlan titkár, és így ráhárult a plakátragasztás, valamint az első őrsi gyűlések megszervezése. Szavaiból kitűnik, hogy soha sem fogadták egyértelmű lelkesedéssel a PtP meghirdetett akciót, és ráadásul az utazás nem is egészében ingyenes, bár legtöbbször ezt ráncigálják hivatkozási alapként a különböző fórumokon.
-A gond tulajdonképpen az volt, hogy ez nem egy ösztöndíj típusú utazás, tehát az utazónak kell állnia az útiköltséget, a harminc svájci frankos regisztrációs díjat, valamint huszonöt svájci frankot kellett fizetni minden egyes vendéglátó családnak.
Egyenlőre csak a káosz
![]() |
|
-Elég nagy még itt a káosz!- fogalmazott Hey Lóránt, de elmondta, hogy Eisenhower szellemében szeretnének továbbra is dolgozni, annak ellenére, hogy ehhez kevés infrastukturális lehetőséget kapnak.
Az Amerikai Egyesült Államokban a szervezet működése kiszorult a kormányzati munka külső szférájába, ahol civil szervezetek vették át a koordinálási szerepeket. Nálunk azonban a hétéves munka ellenére a szervezet még az elismerést sem tudta kivívni, pedig ajánlatai vonzóak lehetnek a pénztárcájukat féltve őrzők számára.
Kicsit be a hétköznapokba, szembesülni az ohioi favágók gondjaival, nem pedig orrba-szájba nyomni a fényképezőgépet valahol a Szabadság-szobor aljában.
(A szervezet címe: Kesztölc, Klement utca. 19. 06/33-484-532)