Sajnálja a virginiai vérengzést a gyilkos családja

2007.04.21. 11:30
Sokkról és szomorúságról beszélnek annak a koreai diáknak a hozzátartozói, aki hétfõn egy virginiai egyetemen 32 embert mészárolt le, majd öngyilkosságot követett el. A rokonok szerint Cso Szjung-huj "szörnyû és értelmetlen tettet" hajtott végre.

A család elõször szólalt meg a hétfõi mészárlás óta. A koreai família szerint "rémálomban élnek" a tragédia napjától fogva.

Egynapos gyász az áldozatok emlékére

Közben Virginia egynapos gyászt tartott az áldozatok emlékére. A rendõrség pedig komoly elõrehaladásról beszél a nyomozásban. A mostani virginiai lövöldözés követelte a legtöbb halálos áldozatot az USA-ban, a hasonló eseteket is figyelembe véve.

Cso nõvére, Cso Szun-kjung elmondta: "Családunk nagyon sajnálja öcsém leírhatatlan akcióját. Ez egy szörnyû tragédia mindannyiunk számára."

A gyilkos nõvére a washingtoni külügyminisztériumnak dolgozik

Cso Szun-kjung a híres Princeton Egyetemen végzett, és jelenleg is a washingtoni Külügyminisztériumnak dolgozik szerzõdéses munkatársként. Gyötrõ fájdalomról beszélt ezek után, amit az áldozatok barátainak és rokonainak fejezett ki, hozzátéve: "soha nem gondoltuk volna, hogy ilyen erõszakos cselekedetre lenne képes".

"Imádkozunk családjaikért és szeretteikért, akik most a leggyötrõbb fájdalmat élik át. Azokért is imádkozunk, akik megsebesültek, és akiknek az élete örökre megváltozott azok után, amit átéltek és láttak. Mindegyikük annyi szeretetet, tehetséget és ajándékot adott, és életük mégis rövidre lett vágva, egy szörnyû és értelmetlen tett miatt" - fogalmazott a testvér.

Sokkolva érzik magukat

A lány szerint a család elveszettnek érzi magát, akiken már nem lehet segíteni.

A gyilkos, a 23 éves Cso Szjung-huj 1992-ben költözött Dél-Koreából az Egyesült Államokba.

Jelenleg egy hattagú testület vizsgálja, hogy a hatóságok hogyan reagáltak a válsághelyzetre hétfõn, amikor Cso 32 embert lemészárolt. A hattagú testület tagja Tom Ridge, aki korábban az egész Egyesült Államok belbiztonságáért felelõs kormányzati vezetõ volt.

Nem reagáltak idõben az illetékesek

A BBC felidézi, hogy a hétfõi hírek alapján komoly vádak fogalmazódtak meg, miszerint az illetékesek nem vették tekintetbe a figyelmeztetõ jeleket, például azt, hogy 2005-ben Cso Szjung-hujt egy pszichiátriai intézménybe kellett szállítani.

Ugyancsak felmerült, hogy Cso - miután két embert már meggyilkolt -, hogyan tudott órák múlva további harmincat megölni, és hogy nem kellett volna-e lezárni az egész egyetemi kampuszt az elsõ lövések után.

A rendõrség egyelõre csak annyit mondott az ügyben, hogy a feltett kérdésekre, illetve a megfogalmazott feltételezésekre a jövõ héten válaszolnak.