Rákosinak hozták haza a legtöbb aranyat

2012.04.19. 12:55

Törzsadat, hogy Helsinkiben annyi olimpiai aranyat nyertünk, mint sem előtte, sem azóta, darabra 16-ot. Még lenyűgözőbbé teszi az eredményt, hogy ekkor még csak 149 aranyat osztottak, így minden tizedik díjkiosztón a magyar himnuszt játszottak el. Magyarországot csak az Egyesült Államok és a Szovjetunió előzte meg az éremtáblázaton, Rákosi Mátyás legnagyobb örömére.

*nem vettünk részt

Nem volt előzmények nélküli a kiemelkedő magyar szereplés, a második világháború fényes sportsikereket (is) vett el Magyarországtól, közvetlenül előtte és utána is meghatározó szereplői voltunk a versenyeknek (Gerevich Aladár úgy nyert teljes pályafutása alatt tíz érmet, hogy 1932 és 1960 között kimaradt két olimpia).

A legrosszabb eredményt éppen legutóbb, Pekingben értük el, 302 aranyból csak hármat nyert magyar sportoló.

Ha érdekli, hogy mikor volt elképesztő hatékonyságú a magyar olimpiai csapat, azt megnézheti itt. Ha pedig arra kiváncsi, hogy mekkora helyet foglaltunk el az olimpia faluból, akkor kattintson ide.