Lakatos Márk: Diana szobra legalább olyan ronda, mint Sissié a Madách téren
További FOMO cikkek
- Válik a Breaking Bad sztárja, Betsy Brandt
- Váratlan bejelentést tett az Ocho Macho zenekar
- Döntött a bíróság, nem kell felfednie kilétét a Jay-Z-t erőszakkal vádoló nőnek
- Liam Payne barátnőjét is kihallgatja a rendőrség az énekes halálával kapcsolatban
- Miért vedelünk mindig, ha valamit ünnepelni kell?
Lakatos Márk tegnap az általa rendezett olimpiai eskütétel szünetében szakított időt a szobor elemzésére. Lakatosra azért esett a választásunk, mert Diana kortárs ruházatát szerettük volna átbeszélni vele.
A stílusszakértő azzal nyitott: „Úgy tudja, Dianának két fia van, melyik a szoknyás?” – teszi fel a kérdést. „Ilyen képet lehet egyáltalán mutogatni a médiában? Aggályosnak tartom, hogy az Index egyáltalán közli ezt. Nem az van, hogy az ilyen típusú propaganda újabban nemkívánatos?”
Ezen a ponton felvilágosítottuk, hogy noha Diana fiai rendelték a szobrot, nem ők láthatók a kompozíción; másfajta szimbolikával bír az alkotás. A Kensington-palota leirata szerint a cél az volt, hogy a szobor civil gyermekek ábrázolása mellett azt juttassa kifejezésre, hogy Diana tevékenysége nagy hatást gyakorolt a különböző nemzedékekre. Az alkotás Diana személyiségének, a mások sorsa iránt tanúsított odaadó együttérzésének kifejezésének állít emléket. Erre föl Lakatos csak annyit mondott, jó, ez esetben:
A szobor annyira ronda és giccses, hogy Sissi Madách téri szobra mellé nyugodtan oda lehetne állítani, fokozandó a sokkoló élményt.
Diana öltözetéről a Kensington-palota úgy nyilatkozott, hogy a hercegnő életének utolsó időszakára volt jellemző ez a fajta outfit. Arra az időszakra, amikor Diana humanitárius ügyek szószólójaként tevékenykedett.
„Az egyetlen dolog, ami pozitív, Diana power woman öve, ami a 80-as éveket tökéletesen visszatükrözi, ezt pedig bronzba öntve még nem láttam, így kifejezetten pikáns kuriózum” – mondta Lakatos Márk. A szobor egyébként annak a Ian Rank-Broadley szobrászművésznek az alkotása,
akinek II. Erzsébetről készített portréját a brit pénzérméken használják. A szobor a nyilvánosság számára egyébként mától megtekinthető a Kensington-palotában.