- FOMO
- alföldi róbert
- demokrácia
- jászai mari-díj
- színész
- network
- hálózat
- politika
- centrál színház
- sidney lumet
- oscar-díj
Alföldi Róbert: Soha nem volt itt demokrácia
További FOMO cikkek
- Drótvágó segítségével menekült Meryl Streep a Los Angeles-i tűzvész elől
- Hithű, szűz feleséget keres magának a Budapestet illatfelhővé változtató parfümös fickó
- Itt a videó, még Orbán Viktor is kardot rántott a Hunyadi forgatásán
- Egy ország vonult utcára, amiért egy nácihoz akart feleségül menni
- Filmforgatás miatt lezárják a Lánchidat és a Gellért fürdőt is
A Jászai Mari-díjas színészművész azonban nemcsak a színdarabról beszélt, hanem a hatalomról is, amelyről nincs személyes élménye, igaz, elképzelhető, hogy a munkatársai erről másképpen vélekednek, mivel mindent megtett azért, hogy egy előadás jó legyen, és lehetséges, hogy ehhez élt a hatalmával.
Ahogy mondja, a hatalomhoz, a gyakorlásához mégsem kapcsolódik benne érzet, nincs köze hozzá. Igaz, hogy jó pár évtizede a hierarchia „tetején” van, nem biztos, hogy objektíven látja magát.
Mindenkinek szarul esik, de sokkal többre tartom magam annál a hatalomnál, amelyik ki akar cseszni velem […] Kinek esik az jól, ha hazaárulónak minősítik, kitárgyalják a hálószobaügyeit az Országházban? Ám ez csak még inkább erővel töltött el. Velem próbálkozott a hatalom packázni, de nem tudott
– válaszolta az rtl.hu-nak arra kérdésre, hogy milyen az, amikor a hatalom őt próbálja megtáncoltatni.
Alföldi Róbert – aki a napokban kapta el a koronavírust – arról is beszélt, hogy valamelyest megmondóemberré vált.
Annyira gyakran történik valami ebben az országban, a szakmánkban, hogy valamiképp telítődsz, és nem bírod ki, hogy ne szólalj meg, mert annyira abszurd ez az egész
– mondja az 54 éves színész, hozzátéve: nincs baja a televízióval, de az egyáltalán nem mindegy, hogy az emberek mit néznek és hallgatnak, és egy bizonyos ponton túl elvárható az egyén felelőssége, amelyet a magyar társadalom nem tanult meg a rendszerváltás után, ahogy a demokráciát sem.
A mostani hatalom ugyanazokkal a beidegződésekkel működik, mint az 1950-es és az 1960-as években. De ez teljesen világos, mert ezt ismeri, erre van kondicionálva a társadalmunk. Soha nem volt itt demokrácia, hát honnan a francból kellett volna azt nekünk ismerni, tudni?
– teszi fel a kérdést Alföldi Róbert, aki szerint politikai oldaltól függetlenül senki sem foglalkozott ezzel.
(rtl.hu)
(Borítókép: Kaszás Tamás / Index)