Miniszterelnökség: Kamuzik a Tesco
További Gazdaság cikkek
- Hatalmas fordulatot jelez Magyarországon, ami a külföldi munkavállalókkal történik
- Leleplezték, hol szilveszterezik a magyarok többsége
- Legtehetségesebb dolgozóikat veszíthetik el azok a munkaadók, amelyek nem rugalmasak
- Dermesztő dolog derült ki a fehér autót vezető magyarokról
- Karácsonykor több településen elment a mobilnet és telefon szolgáltatás
A Tesco ma bejelentette, hogy bezárja 13 üzletét Magyarországon, ami miatt több mint 500 dolgozójukat fogják elbocsátani. A cég közleménye szerint az elmúlt időszak jogszabályi változásai miatt kényszerülnek erre a lépésre.
A Miniszterelnökség közleményben reagált a hírre: szerintük elfogadhatatlan, hogy a Tesco burkoltan a magyar kormányra próbálja hárítani annak a felelősségét, hogy
A Miniszterelnökség szerint az élelmiszerlánc-felügyeleti díj emelkedése, a márciustól életbe lépő vasárnapi nyitvatartási rend változása, a 2017-től megkövetelt nyereséges működés nem indokolják az áruházláncnál jelenleg zajló leépítéseket.
A kormány továbbra is fontos stratégiai partnerének tekinti a Tescót, de önmérsékletre és igazmondásra szólítja fel a társaság magyarországi vezetőit
– írták.
A brit Tesco a ludas
A Miniszterelnökség közleménye szerint a Tesco anyavállalatának gazdasági problémái, tehát
- a 263 millió fonttal (106 milliárd forinttal) túlbecsült nagy-britanniai eredmény,
- a cég szigetországi vezetőinek lemondása,
- a Moody's leminősítése,
- és a társaság részvényeinek szabadesése
sokkal inkább indokolják a cégcsoport leányvállalatainál zajló leépítéseket és boltbezárásokat, mint a magyar kormány piacvédelmi döntései.
A Miniszterelnökség szerint a felelősség vállalása helyett azonban kapóra jött, hogy a kormány átláthatóbbá kívánta tenni a multinacionális cégek működését, és ezt a magyarországi vezérigazgató is elismerte, hiszen azt nyilatkozta: "a boltbezárások mögött az áll, hogy két egymást követő veszteséges év után megtiltja a törvény a napi fogyasztási cikkek árusítását". "Ez a szabály azonban csak 2017-ben lép életbe, vagyis ez a lépés közvetlen módon nincs és nem is lehet hatással a piacra" - írták.