Rendben lezajlott a Budapest Bank és az MKB Bank informatikai egyesülése
Az egyesült MKB Bank április 5-től 66 városban, összesen 143 bankfiókkal és 184 ATM-mel szolgálja ki az ügyfeleket. Az egyesülés lezárulásával újabb mérföldkőhöz ért a magyar pénzügyi piacon meghatározó szerepet betöltő egységes bank létrehozására irányuló építkezés, amelynek
következő állomása a Takarékbank integrálása.
A Magyar Bankholding közleménye szerint a továbbiakban betéti bankkártyával országosan közel 1100 helyszínen, az egyesült MKB Bank mellett a Takarékbank automatáiból is vehető fel készpénz a saját banki ATM készpénzfelvételi díjjal megegyező díjért.
Azt is ismertetik, hogy a Budapest Bank-fiókok arculata megváltozott, a jogutód MKB Bank logójával és egyéb arculati elemeivel működnek tovább.
A Budapest Bank tizennégy korábbi – négy fővárosi és tíz vidéki – fiókjánál tapasztalhatnak az ügyfelek teljes imázsváltást. Az MKB Bank újra megnyitotta átalakított, ötszáz négyzetméteres fiókját a GoBuda Mall bevásárlóközpontban. Valamennyi ügyintézési és kommunikációs csatornán – az internetbankban, a mobilapplikációban, a számlakivonatokon, a postai és elektronikus leveleken – is az MKB Bank adataival és logójával találkozhatnak a Budapest Bank korábbi ügyfelei.
A Magyar Bankholding magyar pénzügyi holdingtársaság, amely a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank fúziójának megvalósítását célozza.
A társaság 2020. december 15-én kezdte meg tényleges működését, miután a Magyar Nemzeti Bank engedélyének birtokában a három hitelintézet meghatározó tulajdonosai banki részvényeiket a közös holdingtársaságba apportálták, ezzel létrehozva Magyarország második legnagyobb bankcsoportját. A tavaly márciusban elfogadott ötéves stratégia alapján a három hitelintézet fúziója 2023-ban valósulhat meg.
(MTI)