További Gazdaság cikkek
- Lassan elővehetjük a nagypapa biciklijét, ha ennyivel drágul az üzemanyag
- Valaki csaknem 800 millió forintot nyert a Skandináv lottón
- Infláció ide vagy oda, ezeket a készülékeket vettük, mint a cukrot
- Tarolt a SZÉP-kártya, de a kormány már bejelentette a változtatásokat
- Történelmi üzleteket kötöttek, eurómilliárdok mozdultak meg Magyarországon
A cég hétfői közleménye szerint a tavalyi egy újabb „katasztrofális év volt a légi közlekedési iparágban”, bár a pandémia első événél, 2020-nál valamelyest jobban alakult. Az év második felében megkezdődött a kilábalás a koronavírus okozta súlyos válságból. Folyamatosan épültek vissza a légitársaságok kapacitásai – és ezzel párhuzamosan a repülőterek forgalma –, de az utasszámok még továbbra is messze elmaradtak a 2019-es szinttől.
A vállalat 143,3 millió euró nettó árbevétele az előző évit 21 százalékkal haladja meg, a veszteség pedig 20 százalékkal csökkent, 87,6 millió euróra.
A Budapest Airport ezt az utasszámcsökkenéshez köthető hatalmas bevételkiesést továbbra is a rekord cargoforgalommal és olyan stabil, az utasszámtól függetlenül működő, bérlőktől származó ingatlanhasznosítási bevételekkel tudta valamelyest pótolni, mint például a repülőgép-karbantartó vállalatok és az integrátorok – írták a közleményben.
A cég 2022 márciusában átlagosan 13 százalékkal emelte a dolgozói béreket.
Tavaly – a közlemény szerint – 36,6 millió eurót fordítottak fejlesztésekre, így ezzel a 200 millió eurót is meghaladta az elmúlt 3 évben elvégzett kapacitásbővítő, infrastrukturális és fenntarthatósági beruházások értéke.
A Budapest Airport megkezdte az 1. Terminál újranyitásának és az új, 3. Terminál építésének az előkészületeit. A két beruházás összértéke meghaladja majd az 1 milliárd eurót.
Chris Dinsdale, a Budapest Airport vezérigazgatója a közleményben kiemelte: büszkék rá, hogy a második, járvány sújtotta évet is át tudták vészelni állami támogatás nélkül, és minden nehézség ellenére a fejlesztéseket is dinamikus ütemben folytatták. Reményét fejezte ki, hogy idén az utasforgalomban, és így a bevételekben is megközelítik a 2019-es eredményeket.
Korábban a Budapest Airport közölte: a járvány kitörése óta eltelt 25 hónap legnagyobb utasforgalmát érték el áprilisban, amikor 997 454 utas fordult meg a ferihegyi repülőtéren. Ez a tavalyi év azonos időszakával összehasonlítva 1400 százalékos növekedést jelent.